/ książki

/ lektury i pomoce szkolne

Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Okładka
Cena
Ocena

Lektury, pomoce szkolne

Program nauczania w szkole podstawowej czy szkole średniej zakłada pewną listę lektur, które omówić powinni nauczyciele języka polskiego ze swoimi uczniami. Nie wszystkie lektury szkolne do szkoły podstawowej i liceum budzą entuzjazm wśród młodych czytelników, ale są i takie, które można czytać dla przyjemności. Przedstawiamy Ci szeroki wybór lektur polskich, jak i pomocy szkolnych, które pozwolą Ci pozytywnie zdać każdy test i znakomicie zaliczyć egzamin dojrzałości.  Sięgnij po zaoferowane przez nas lektury szkolne dla dzieci i młodzieży oraz szeroki wybór pomocy szkolnych.

Najchętniej czytane lektury szkolne

Pasjonujące opowieści o polskich bohaterach narodowych, a może romantyczne uniesienia w dramatach z epoki romantyzmu? Jakie lektury polskie są najczęściej czytane przez współczesnych uczniów? Przedstawiamy wybór lektur szkolnych dla młodzieży, które znajdują się na liście lektur obligatoryjnych dla uczniów szkół w Polsce. Obowiązkowe lektury nie powinny ominąć żadnego ucznia. Możesz znaleźć wśród nich takie, których przeczytanie będzie tylko konieczne, ale po prostu sprawi Ci prawdziwą przyjemność - w tym takie klasyki, jak np. Pan Tadeusz czy Zbrodnia i kara.

Lektury szkolne dla dzieci obejmują między innymi znakomite, cieszące się dużą popularnością „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek czy pozycję „Karolcia” Marii Kruger. Dla starszych uczniów oferujemy lektury szkolne z klasyki literatury, w tym szekspirowskie tragedie, które powinien znać każdy.

Lektury do szkoły podstawowej oraz średniej

W naszej kategorii lektur i pomocy szkolnych podzieliliśmy książki na dwie grupy − przeznaczone dla uczniów uczęszczających do szkół podstawowych i szkół średnich. Lektury szkolne do szkoły podstawowej obejmują pozycje znane i cenione od lat, jak i zupełnie nowe dzieła, które są przykładem aktualnej literatury dziecięcej. Wśród lektur szkolnych do szkoły podstawowej znajdują się i takie książki, które rzeczywiście zachęcą Ciebie lub Twoje dziecko do czytania.

Przygotuj się do lekcji języka polskiego w liceum dzięki szerokiej bazie lektur szkolnych dla młodzieży, w tym tych napisanych przez wielkich literatów, jak Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Henryk Sienkiewicz, Stefan Żeromski, Eliza Orzeszkowa, Bolesław Prus czy Fiodor Dostojewski i William Szekspir.

Nie tylko lektury – czyli jakie pomoce szkolne będą przydatne?

Nie tylko językiem polskim żyją polscy uczniowie, dlatego w naszym sklepie znajdziesz wiele pomocy szkolnych z różnych dziedzin. O czym mowa? To książki, opracowania i pozycje wyjaśniające zagadnienia z wielu przedmiotów. Sięgnij po przydatne pomoce szkolne: matematyka, fizyka, chemia, historia, biologia i inne przedmioty nie będą stanowiły dla Ciebie tajemnic. Ucz się wydajniej i zdobywaj coraz lepsze oceny na lekcjach i sprawdzianach!

więcej

TOP – najczęściej kupowane lektury i pomoce szkolne

zobacz więcej
TOP
Opracowania lektur i wierszy. Klasy 1-4. Liceum/technikum
17 Opracowania lektur i wierszy. Klasy 1-4. Liceum/technikum Opracowanie zbiorowe
4.6/5
26,02 zł
39,90 zł
TOP
Akademia Pana Kleksa
20 Akademia Pana Kleksa
4.7/5
13,99 zł
19,89 zł
Pomoce szkolne
Podręczniki

Podobne do ostatnio oglądanego