Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Typ
  • więcej
Funkcje
  • więcej
Moc
  • więcej
Powłoka płytek
  • więcej
Liczba poziomów temperatury
  • więcej
Temperatura maksymalna w C
  • więcej
Rodzaj zasilania

Prostownice i karbownice, falownice

Stylizacja włosów nie musi oznaczać konieczności regularnych wizyt w salonie fryzjerskim. Można czesać się w zaciszu własnego domu, wystarczy użyć odpowiednich urządzeń stylizacyjnych, do których zaliczają się prostownica, a także coraz bardziej popularne falownica i karbownica.
Włosy proste czy może efektowne fale? Prostownice, karbownice i falownice

Niesforne kosmyki, lekko falujące włosy czy nawet burzę loków można okiełznać przy użyciu odpowiedniej prostownicy. To łatwe w obsłudze urządzenie przeznaczone do układania włosów. Wbrew pozorom, nie musi ono służyć wyłącznie do wygładzania fryzury. Przy umiejętnym jej zastosowaniu można robić nią loki. Łatwa w użyciu będzie też szczotka prostująca do włosów.

Poza prostownicami dostępne są i inne sprzęty do stylizacji fryzury, czego przykładem są karbownice czy falownice. Nadają one włosom określoną strukturę. Delikatne fale są modnym uczesaniem, a nie trzeba wizyt w salonie, by je uzyskać.

Na co zwrócić uwagę, wybierając prostownice i karbownice?

Przy wyborze prostownicy czy karbownicy w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej powłoki płytek grzejnych. Mogą one być tytanowe, ceramiczne, ceramiczno‑turmalinowe, aluminiowe, kwarcowo-ceramiczne, anodyzowane i ceramiczno-tytanowe. Urządzenia popularnych marek wyposażone są w równo nagrzewające się ceramiczne płytki, które są śliskie i nie pozwalają na przyklejanie się włosów do powierzchni. Powłoki tytanowe są bardzo trwałe – trwalsze od swoich ceramicznych odpowiedników, ale polecane są one głównie do prostowania bardzo grubych czy kręconych włosów.

Karbownice i prostownice z regulacją temperatury

Dla wygody użytkowania karbownicy lub prostownicy warto wybrać model z regulacją temperatury grzania, nawet na kilku poziomach, czy też z możliwością zdefiniowania tej temperatury przy użyciu wyświetlacza LED. Obrotowy przewód likwiduje problem z operowaniem urządzeniem. Funkcja jonizacji w takim sprzęcie chroni włosy przed negatywnym działaniem wysokiej temperatury.

Moc prostownicy decyduje o tym, jak szybko się ona nagrzewa i do jakiej temperatury. Im będzie ona wyższa, tym urządzenie lepiej poradzi sobie z prostowaniem nawet ciężkich, grubych włosów. Temperatura maksymalna wynosić może nawet 230–240 stopni Celsjusza.

Za pomocą prostownicy możesz ujarzmić nawet mocno kręcone włosy, z kolei karbownice, nazywane czasem falownicami, pozwolą Ci na stworzenie drobnych fal. Dodaj objętości swoim włosom albo skutecznie je wygładź z użyciem wybranego przez siebie urządzenia stylizacyjnego.

 

więcej