Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor

Pulsoksymetry

W kategorii tej znajdują się pulsoksymetry na palec wielu znanych producentów, w tym Jumper, Vitammy, Iso Trade, Intec, Contec, Gima, Numedic, Beurer czy Hedo. Są to produkty medyczne przeznaczone dla osób, które chcą w szybki, bezbolesny i bezinwazyjny sposób mierzyć poziom saturacji krwi. Urządzenia tego typu są przeznaczone zwłaszcza dla pacjentów z obniżoną odpornością, chorobami układu oddechowego i krążenia, astmatyków, seniorów, anemików, a także sportowców i wszystkich osób dbających o swoje zdrowie.

Czym są pulsoksymetry i jak działają?

Pulsoksymetry to urządzenia medyczne, których główną funkcją jest mierzenie saturacji (SPO2), czyli poziomu nasycenia krwi tlenem. Prawidłowa saturacja mieści się w pułapie 93%-99%. Za pomocą pulsoksymetrów można ją mierzyć poprzez nałożenie urządzenia na palec wskazujący. Procentowy wynik pomiaru zostaje wyświetlony już po kilku sekundach, a niektóre modele pulsoksymetrów przedstawiają również dane za pomocą wykresów.

Pulsoksymetr napalcowy cechuje się niewielkim ciężarem i kompaktowym rozmiarem, dlatego można go z łatwością zabrać ze sobą w dowolne miejsce. W naszym asortymencie znajdują się zarówno modele kieszonkowe, jak i w formie opaski sportowej lub smartwatcha.

Jakie inne funkcje może mieć pulsoksymetr?

Mierzenie saturacji to nie jedyna funkcja, w jaką są wyposażone pulsoksymetry medyczne. Niektóre urządzenia mierzą także tętno, temperaturę ciała, jakość snu czy indeks perfuzji tkankowej. Można znaleźć urządzenia, które automatycznie powiadamiają użytkownika za pomocą sygnalizacji dźwiękowej o przekroczeniu ustawionego zakresu tętna. Producenci oferują pulsoksymetry i pulsometry z funkcją bluetooth, umożliwiające przesyłanie danych pomiarowych do aplikacji.

Trwałe i odporne pulsoksymetry

W ofercie można znaleźć pulsoksymetry napalcowe odporne na wilgoć, upadki i wstrząsy. Urządzenia takie mogą być używane przez seniorów oraz inne osoby z drżącymi dłońmi.

Porównaj dostępne w naszym asortymencie pulsoksymetry na palec i wybierz urządzenie, które pomoże ci kontrolować twój stan zdrowia.

więcej