Filtruj
Kategorie
Producent
  • więcej
Pasuje do modelu
  • więcej
Wielkość ekranu
  • więcej
Cena
Ocena

Tablety

W kategorii tabletów możemy znaleźć m.in. tablety graficzne z panelami obsługiwanymi dedykowanymi piórami oraz urządzenia z ekranami dotykowymi będące pomostem między smartfonami i laptopami. W naszym asortymencie znajdują się sprzęty mobilne oraz robocze peryferia komputerowe takich marek, jak m.in. Samsung, Strado, Apple, Lenovo, Huion czy Wacom.

Funkcje i wyposażenie tabletów z ekranami dotykowymi

Mobilność jest jedną z zalet tabletów korzystających z ekranów dotykowych. Urządzenia tego typu posiadają wyświetlacze o przekątnych zazwyczaj w granicach od 7 do 11 cali, ale także występują większe modele z ekranami o przekątnej nawet kilkunastu cali. Ekrany tabletów cechują się rozdzielczością obrazu od 1024x600 pikseli do nawet 4K. Niektóre modele pozwalają na obsługę dedykowanym rysikiem.

Za wydajność tabletu odpowiada procesor oraz pamięć RAM. W podstawowych modelach można znaleźć 1 GB RAM'u, zaś w topowych urządzeniach wartość ta może osiągać nawet 64 GB. W zależności od potrzeb można sięgnąć po tablety z pamięcią wewnętrzną o pojemności od 3 GB do nawet 512 GB. Część modeli posiada czytniki kart microSD, co pozwala poszerzyć pamięć przeznaczoną na dane.

Tablety jako urządzenia mobilne wykorzystują baterie, których pojemność jest podawana w mAh (miliamperogodzinach). Im wyższa wartość, tym akumulator zapewnia dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Producenci oprócz uniwersalnych urządzeń przygotowują także dedykowane sprzęty, jak tablety dla dzieci, tablety dla grafików czy tablety z klawiaturą.

Charakterystyka tabletów graficznych

Wśród tabletów graficznych rozróżnia się urządzenia z ekranem i bez niego. W obu przypadkach do użytkowania jest potrzebne specjalne pióro, które różni się od klasycznego rysika do tabletów poziomem nacisku. Im wyższa wartość poziomu nacisku tym urządzenie pracuje precyzyjniej. Tablet do rysowania posiadający własny ekran może mieć rozmiar nawet 32 cali i w takim wypadku jest on już przygotowany do samodzielnej pracy. Tablety dla grafików bez ekranów są akcesoriami, które podłącza się do innych urządzeń z wyświetlaczami. Rozdzielczość tabletów graficznych określa się jednostką lpi oznaczającą ilość linii na cal.

Sprawdź naszą ofertę tabletów, porównaj je i wybierz model dostosowany do swoich potrzeb.

więcej

Popularne marki

zobacz więcej

Tablety – najczęściej zadawane pytania