Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Filtruj
Kategorie
Polecane
Wybrani autorzy
Seria
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Książki z serii "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

W tej kategorii znajdują się książki J.K. Rowling z serii „Fantastyczne zwierzęta”. Publikacje te stanowią encyklopedyczny dodatek do tomów opisujących przygody Harrego Pottera.

„Fantastyczne zwierzęta” – seria dla fanów Harry’ego Pottera

J.K. Rowling w publikacjach należących do serii „Fantastyczne zwierzęta” opisuje wydarzenia i postacie z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Książki utrzymane są w tematyce świata czarodziejów. Odnoszą się do wcześniejszych wątków niż seria o Harrym Potterze.

Do tej pory w ramach cyklu powstały trzy wydania: „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” i „Fantastyczne zwierzęta. Zbrodnie Grindelwalda”. W 2016 roku J.K Rowling zapowiedziała kolejne dwie części serii.

Książka „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”

W 2001 roku miała premierę książka J.K. Rowling „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Autorka wydała ją pod pseudonimem Newt Skamander. Stanowi to nawiązanie do fikcyjnej publikacji „Fantastyczne zwierzęta” z 1927 roku. Jej twórcą jest ekspert magizoologii Newt Skamander. Książka została opisana w serii o Harrym Potterze i stanowi zatwierdzony podręcznik w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Seria „Fantastyczne zwierzęta” – zarys fabuły

Książki z tej serii stanowią wprowadzenie do świata stworzeń i umożliwiają poznanie ich podziału. Znajduje się w nich opis magicznych zwierząt wraz z ilustracjami. To ich klasyfikacji musieli się uczyć uczniowie Hogwartu.

Publikacja zawiera cenne informacje o zagrożeniach czyhających na czarodziejów oraz mugoli. Przybliża czytelnikom przeszłość dyrektora szkoły w Hogwarcie Dumbledore`a, profesor McGonagall, badacza magicznych zwierząt Newta Skamandera oraz historię mugoli.

„Fantastyczne zwierzęta” – ciekawostki o serii

Seria książek doczekała się ekranizacji, wydawanych od 2016 roku. Za scenariusz odpowiedzialna jest sama autorka „Fantastycznych zwierząt” J.K. Rowling. Zaplanowano, że seria fantasy będzie liczyła pięć filmów.

Michael Kogge stworzył książki przybliżające fabułę serii Rowling: „Fantastyczne zwierzęta. Galeria postaci” oraz „Fantastyczne zwierzęta. Magiczny przewodnik po filmie”. W publikacjach zebrane zostały zdjęcia i detale filmowe.

Zapoznaj się z naszą ofertą książek z serii „Fantastyczne zwierzęta” i odkryj tajemnice magicznego świata stworzeń.

więcej