Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor

Uchwyty samochodowe do telefonów - komfort i bezpieczeństwo jazdy

Uchwyty samochodowe do telefonów umożliwiają poprawę bezpieczeństwa i podniesienie komfortu w trakcie jazdy bardzo niewielkim kosztem. Zamocowanie telefonu komórkowego w dobrze widocznym i łatwo dostępnym dla kierowcy miejscu pozwala na odbieranie rozmów z wykorzystaniem systemów głośnomówiących, korzystanie z nawigacji czy też sterowanie odtwarzaną muzyką bez nadmiernego odwracania uwagi od sytuacji na drodze. Dobrej jakości uchwyt samochodowy na komórkę utrzymuje ją również stale w jednym miejscu chroniąc przed niekontrolowanym przemieszczaniem się po kabinie pojazdu.

Wybór uchwytu samochodowego do telefonu jest stosunkowo proste a większość kierowców intuicyjnie wie jakie rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie.

Montaż w samochodzie i mocowanie telefonu

Sposób montażu uchwytu na telefon komórkowy w samochodzie dla wielu osób jest podstawowym kryterium wyboru. Decydując gdzie uchwyt powinien być zamocowany do wyboru mamy uchwyty mocowane do szyby, uchwyty mocowane do kratki nawiewu oraz uchwyty mocowane do deski rozdzielczej. Dla pasażerów jadących z tyłu, najczęściej dla dzieci, dostępne są uchwyty mocowane do zagłówków foteli przednich. Alternatywą dla klasycznych uchwytów są maty i podkładki antypoślizgowe do telefonów.

Typ mocowania telefonu w uchwycie to drugi istotny element wyboru, jednakże w tym wypadku do wybór jest jeszcze prostszy. Na rynku dostępne są uchwyty mechaniczne, które pozwalają zacisnąć telefon pomiędzy elementami uchwytu (w tym modele, które dzięki zasilaniu samoczynnie zaciskają się gdy wykryją telefon) oraz uchwyty magnetyczne, które wymagają przyklejenia do obudowy telefonu płaskiego magnesu bądź wykorzystują magnes już wbudowany w obudowę lub pokrowiec telefonu.

Rozmiar uchwytu samochodowego jest istotny dla uchwytów mechanicznych w kontekście modeli telefonów komórkowych jakie zamierzamy w nim umieszczać. Wybierając ten typ uchwytu należy upewnić jakie są maksymalne i minimalne wymiary telefonów, które mogą być w nim instalowane. Najczęściej wskazane będą wysokość i szerokość telefonu a niekiedy także jego grubość a nawet waga.

Uchwyty samochodowe do telefonów z ładowarką to coraz częściej wybierane przez kierowców rozwiązanie. Na rynku dostępne uchwyty z wbudowaną ładowarką tradycyjną, czyli posiadające zarówno wtyk do gniazda zapalniczki jak i zintegrowany z uchwytem przewód lub element mocowania zakończony wtykiem do telefonu. Jeżeli posiadamy telefon, który umożliwia ładowanie indukcyjne, możemy wybrać uchwyt z wbudowaną ładowarką indukcyjną. Uchwyt taki również posiada przewód zasilający ładowarkę indukcyjną ale ze względu na charakter tego rozwiązania nie ma już potrzeby posiadania przewodu z wtykiem do gniazda telefonu.

Wybierając z pośród szerokiej oferty uchwytów samochodowych na telefon warto zwrócić uwagę na zakres w jakim możemy regulować położenie telefonu względem punktu mocowania uchwytu. Wpływa on na możliwość dostosowania położenia telefonu do naszych potrzeb. Istotna jest również wielkość samego uchwytu, który może niepotrzebnie zasłaniać część szyby lub psuć estetykę deski rozdzielczej auta. Dodatkowo duża ilość przegubów w konstrukcji uchwytu oraz długie ramię łączące punkt montażu z elementem trzymającym telefon mogą wpływać na sztywność całej konstrukcji.

więcej

Uchwyty samochodowe do telefonów - najczęściej zadawane pytania