Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Masa środka gaśniczego
Przeznaczenie gaśnicy

Gaśnice samochodowe

W naszej ofercie dostępne są gaśnice samochodowe od minimalnej wymaganej przepisami pojemności 1 kg po większe produkty do 6 kg. Oprócz podstawowych urządzeń można znaleźć gaśnice wyposażone w manometr czy wieszak, niezbędny do bezpiecznego zamontowania go w samochodzie.

Podstawowe gaśnice samochodowe 1 i 2 kg

Podstawowa gaśnica samochodowa 1 kg działa po uruchomieniu jedynie około 6 sekund. Dlatego w ofercie znajdują się gaśnice 2 kg i większe, choć przy decyzji o ich zakupie trzeba brać już pod uwagę rozmiary auta. Tym bardziej, że obowiązkowym wyposażeniem pojazdu jest tylko małe urządzenie.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia z dnia 31 grudnia 2002 r. w przypadku samochodów osobowych wymagane jest posiadanie w pojeździe gaśnicy o zawartości minimum 1 kg środka gaśniczego oraz bezpieczeństwu na drodze.

Gaśnica ABC lub BC w samochodzie

W przypadku samochodu osobowego odpowiednim wyborem jest gaśnica oznaczona ABC lub BC. Poszczególne litery odpowiadają przeznaczeniu: A do gaszenia pożarów ciał stałych, B do palących się cieczy i materiałów ulegających topieniu pod wpływem wysokiej temperatury, a C do gazów łatwopalnych.

W przypadku gaśnicy ABC użytkownik ma możliwość gaszenia pożaru zarówno pod maską, jak i wewnątrz pojazdu. Gaśnica BC nie nadaje się zaś do opanowania palącej się tapicerki czy przewodów elektrycznych.

Spray gaśniczy przeciwko płomieniom

Spray gaśniczy (preparat Fire Stop) jest dodatkowym wyposażeniem samochodu i w rozumieniu przepisów przeciwpożarowych oraz BHP nie jest gaśnicą. Jest natomiast przedmiotem, który niektórzy w pojeździe.

Spray gaśniczy umożliwia gaszenie niewielkich pożarów. Jest również poręczny i lekki. Dostępne preparaty są przyjazne dla środowiska, nie wymagają przeglądów i można je używać wielokrotnie.

Przed wyruszeniem w drogę zbierz komplet elementów obowiązkowego wyposażenia samochodu, w czym pomoże ci nasza bogata oferta

więcej