Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Typ urządzenia
  • więcej
Programy automatyczne
  • więcej
Funkcje urządzenia
  • więcej
Rodzaj kawy
Pojemność zbiornika na wodę
  • więcej
Komunikacja urządzenia
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej
Ciśnienie w barach
  • więcej
Zabezpieczenia
  • więcej
Dodatkowe informacje

Ekspresy ciśnieniowe do kawy

Ponad 80 proc. dorosłych ludzi na świecie deklaruje, że pije kawę regularnie. Ten aromatyczny, gorący napój dodaje energii i sprawia, że zwiększa się nasza koncentracja. Można go przygotowywać na wiele różnych sposobów. W warunkach domowych kawę jak w kawiarni można pić z ekspresu ciśnieniowego.

Jak działa ekspres ciśnieniowy?

Modele ekspresów ciśnieniowych pozwalają na przygotowanie różnego rodzaju naparów za pomocą jednego urządzenia. Ich sercem jest pompa, która tłoczy pod ciśnieniem wodę do pojemnika z kawą. Urządzenia wysokociśnieniowe są w stanie przygotować dla smakoszy kawy intensywne espresso, jak z włoskiej kawiarni.

Natomiast modele niskociśnieniowe, na przykład ekspresy kapsułkowe, umożliwiają przygotowanie lekkich kaw, jak latte macchiato i americano.

Ponadto w grupie ciśnieniowych ekspresów do kawy można wyróżnić wiele ich rodzajów, m.in. automatyczne czy kolbowe. Różnią się one sposobem poboru mieszanki kawowej do zaparzenia naparu. Ekspresy automatyczne same mielą ziarna, ponieważ są wyposażone w młynek, zaś do kolbowego rozwiązania potrzebna jest gotowa mieszanka. Do ekspresów kapsułkowych zaś wkłada się gotowe kapsułki z kawą, jaką chce się przyrządzić.

Tradycyjny ekspres ręczny, dźwigniowy, rzadko kiedy jest stosowany na co dzień w domach, za to na użytek prywatny dobrze sprawdzi się ekspres automatyczny, elektryczny, który zwiększy wygodę parzenia aromatycznej kawy.

Parametry wyboru ekspresu ciśnieniowego

Ciśnieniowe ekspresy do kawy mogą przygotowywać wiele różnego rodzaju napojów, jak espresso, cappuccino czy klasyczna czarna kawa. Warto sprawdzić, czy wybrany model ma programy automatyczne, które ułatwią parzenie ulubionego naparu oraz jakie ciśnienie w barach generuje, ponieważ ma to wpływ na uzyskanie intensywnego smaku napoju.

Ważne przy wyborze ekspresu ciśnieniowego są dodatkowe funkcje urządzenia, w szczególności spieniacz mleka, młynek czy filtr wody. By mieć pełen komfort korzystania ze sprzętu, upewnij się, czy ma on regulowaną wysokość modułu zaparzającego, by filiżanka, szklanka czy kubek zmieściły się pod nim. System odkamieniania w ciśnieniowym ekspresie do kawy ułatwi utrzymanie go w czystości, podobnie jak automatyczne czyszczenie.

Jeśli pijesz dużo kawy albo chcesz kupić ekspres ciśnieniowy do biura, wybierz taki model, który ma dużą pojemność zbiornika na wodę – 2 l i więcej.

Zobacz nasze nowoczesne urządzenia, które możesz zaprogramować nawet przy użyciu swojego smartfona, dzięki komunikacji Bluetooth.

więcej