Reklamacje dotyczące produktów

Istnieją dwa sposoby zgłaszania reklamacji produktowych. Możesz skorzystać z rękojmi sprzedawcy lub z gwarancji producenta jeżeli do produktu została dołączona karta gwarancyjna.

Jeśli otrzymany produkt jest pełnowartościowy i chcesz dokonać zwrotu - odstąpić od Umowy zapoznaj się z informacjami dostępnymi tutaj.

Rękojmia

Reklamację produktu z tytułu rękojmi możesz zgłosić jeżeli przed upływem 2 lat od dnia otrzymania produktu stwierdzisz, że jest on uszkodzony, niekompletny, wadliwy lub niezgodny z opisem. Złożoną przez Ciebie reklamację rozpatruje Empik.

W przypadku uznania reklamacji naprawimy reklamowany produkt, a jeżeli naprawa wymagać będzie nadmiernych kosztów, zaproponujemy wymianę produktu na nowy. Jeśli zdarzy się, że reklamowany produkt nie jest dostępny w sprzedaży własnej empik.com, np. ze względu na wyczerpanie nakładu lub wycofanie ze sprzedaży w sklepie empik.com dokonamy zwrotu środków.

Twoją reklamację rozpatrzymy w terminie do 14 dni od dnia otrzymania produktu.

Chcesz zgłosić reklamację z tytułu rękojmi?

Wybierz rodzaj reklamacji i postępuj według poniższej instrukcji:
Rękojmia
Strzałka
Strzałka
Reklamacja express Wartość produktu jest niższa lub równa 50zł.
strzałka
Krok 1 Wyślij zgłoszenie do Działu Reklamacji. Przygotuj zdjęcie uszkodzonego produktu wraz z dokładnym opisem i wyślij na adres: [email protected]
strzałka
Krok 2 Po otrzymaniu wiadomości zajmiemy się weryfikacją Twojej sprawy. O decyzji poinformujemy Cię w terminie do 14 dni kalendarzowych.
Reklamacja standardowa Wartość produktu jest wyższa niż 50 zł.
strzałka
Gdzie zgłosić reklamację?
strzałka
strzałka
Zamawiałeś produkt do domu, punktu odbioru lub paczkomatu.
strzałka
Krok 1 Pobierz i wypełnij formularz reklamacji przygotowany przez Empik lub napisz reklamację. Pamiętaj, aby uwzględnić wszystkie dane. To znacznie przyśpieszy obsługę Twojego zgłoszenia.
strzałka
Krok 2 Wyślij produkt wraz z formularzem reklamacji na adres: Reklamacje empik.com
ul.Olimpijska 16
96-500 Sochaczew

Po rozpatrzeniu reklamacji zwrócimy Ci koszty przesyłki.
strzałka
Krok 3 Po otrzymaniu reklamowanego produktu konsultanci Działu Reklamacji zajmą się weryfikacją Twojej sprawy.
O decyzji poinformujemy Cię w terminie 14 dni kalendarzowych licząc od dnia otrzymania przesyłki.
Zamawiałeś produkt do punktu odbioru w salonie Empik.
!
Reklamacje z branży "Elektronika" nie są przyjmowane w Salonach. Prosimy o wysłanie ich bezpośrednio do Działu Reklamacji.
strzałka strzałka
strzałka
Odeślij produkt do Działu Reklamacji.
Zgłoś reklamację w salonie Empik, w którym odebrałeś produkt.
strzałka
Krok 1 Pobierz i wypełnij formularz reklamacji przygotowany przez Empik lub napisz reklamację. Pamiętaj, aby uwzględnić wszystkie dane. To znacznie przyśpieszy obsługę Twojego zgłoszenia.
strzałka
Krok 2 Zanieś produkt do salonu Empik, w którym odebrałeś zamówienie. Pamiętaj o zabraniu ze sobą uzupełnionego formularza reklamacji.
Po przyjęciu reklamacji, pracownik salonu Empik wyśle Twoje zgłoszenie do Działu Reklamacji.
strzałka
Krok 3 Po otrzymaniu reklamowanego produktu konsultanci Działu Reklamacji zajmą się weryfikacją Twojej sprawy. O decyzji poinformujemy Cię w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zgłoszenia reklamacji w salonie Empik.

Gwarancja producenta

Szczegółowe warunki gwarancji określone są w karcie gwarancyjnej wystawionej przez gwaranta. Jeśli w karcie gwarancyjnej nie został podany konkretny termin, gwarancja obowiązuje 2 lata od otrzymania produktu.

Najszybszą metodą obsługi reklamacji z tytułu gwarancji jest Twój bezpośredni kontakt z punktem serwisowym lub działem wsparcia producenta wskazanym w karcie gwarancyjnej. Termin i sposób rozpatrzenia reklamacji wynikają bezpośrednio z warunków określonych przez gwaranta.

Gwarancja za pośrednictwem Empik

Jeżeli nie udało Ci się znaleźć danych do serwisu możesz skorzystać z usługi „Gwarancja za pośrednictwem Empik". Pobierz i wypełnij formularz reklamacji przygotowany przez Empik lub napisz reklamację. Pamiętaj, aby uwzględnić wszystkie dane. To znacznie przyśpieszy obsługę Twojego zgłoszenia.

Przygotuj paczkę do transportu i odeślij na adres:
  • Reklamacje empik.com
  • Ul. Olimpijska 16
  • 96-500 Sochaczew
Sposób i termin rozpatrzenia reklamacji z tytułu gwarancji jest określony przez gwaranta. O rozpatrzeniu reklamacji zostaniesz poinformowany mailowo przez Empik niezwłocznie po otrzymaniu decyzji z serwisu.

Empik jest jedynie pośrednikiem w procesie, nie ponosi odpowiedzialności wobec roszczeń Klienta.

Reklamacje dotyczące usług

W sytuacji, gdy reklamacje nie dotyczą bezpośrednio towaru prześlij swoje uwagi do Centrum Wsparcia Klienta na adres [email protected]

Reklamować możesz:
  • Jakości obsługi zarówno w sklepie internetowym empik.com jak w salonach Empik.
  • Jakości serwisu empik.com.
  • Niedoręczenia zamówienia dostarczanego za pośrednictwem poczty i kuriera.
W przypadku niedoręczenia zamówienia sprawdź w pierwszej kolejności status swojej przesyłki na stronie przewoźnika i jeśli to możliwe skontaktuj się z kurierem. Jeżeli podejrzewasz, że Twoja paczka zaginęła lub została niewłaściwe doręczona poinformuj nas o tym.

Na każde Twoje zgłoszenie otrzymasz od nas odpowiedź.

Informacja o pozasądowych sposobach rozpatrywania reklamacji

Empik S.A. informuje, że korzysta z alternatywnych metod rozstrzygania sporów konsumenckich (pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń), chyba że obowiązek taki wynika z bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa. W związku z powyższym w sprawie reklamacji Empik S.A. nie wyraża zgody i nie zobowiązuje się do udziału w postępowaniu mającym za przedmiot pozasądowe rozwiązywanie powyższego sporu.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie ODR w sporach konsumenckich) Empik S.A. jako przedsiębiorca mający siedzibę w Unii zawierający internetowe umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług podaje łącze elektroniczne do platformy ODR (Online Dispute Resolution) umożliwiającej pozasądowe rozstrzyganie sporów: https://ec.europa.eu/consumers/odr.

Adres mailowy sklepu internetowego empik.com: [email protected]
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.