Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Dostępność
Cena
Ocena

Najlepsze książki dla młodzieży

W kategorii tej znajdują się najpopularniejsze książki dla młodzieży. Są to głośne bestsellery, chętnie czytane przez wielu nastolatków. W zestawieniu TOP 100 znajdują się tytuły znanych autorów, w tym J.K. Rowling, Josepha Delaneya, Johna Flanagana, Cassandry Clare, Suzanny Collins, Przemysława Staronia czy Katarzyny Puzyńskiej.

Najlepsze książki młodzieżowe – co czytają nastolatkowie?

Wśród bestsellerowych książek dla młodzieży można znaleźć wiele powieści fantastycznych i przygodowych. Jest to literatura pełna akcji, cechująca się wciągającą fabułą oraz opisami walk. Bohaterowie zazwyczaj są barwnymi postaciami, z którymi młody czytelnik może się łatwo utożsamiać. Zmagają się z typowymi dla nastolatków problemami, zawierają przyjaźnie, mają podobne marzenia, lęki czy zainteresowania. W wielu książkach współistnieją ze sobą i przenikają się świat realny oraz magiczny.

Do najpopularniejszych książek dla nastolatków można zaliczyć m.in. tytuły wchodzące w skład serii „Harry Potter”, „Igrzyska Śmierci”, „Akademia Canterwood”, „Opowieści z Narnii”, „Naznaczeni śmiercią”, „Escape Quest”, „Zwiadowcy” czy „Fortnite”.

Najpopularniejsza literatura młodzieżowa popularnonaukowa

Do bestsellerowych książek dla młodzieży zalicza się literatura popularnonaukowa. Są to publikacje, które w przystępny dla młodego człowieka sposób omawiają skomplikowane zagadnienia ze świata nauki. Można znaleźć pozycje poświęcone różnym dziedzinom, w tym naukom ścisłym, psychologii, filozofii czy medycynie. W książkach tych zaprezentowane są fakty i ciekawostki, a niektóre tytuły zawierają również zadania, quizy czy propozycje eksperymentów.

Najlepsze książki dla młodzieży o rozwoju osobistym

Najpopularniejsze książki dla nastolatków to również tytuły o tematyce rozwoju osobistego. Najczęściej przyjmują one formę poradników, które pomagają w rozwiązywaniu problemów okresu dojrzewania i odnalezieniu własnego miejsca w świecie. Młody czytelnik może znaleźć m.in. wskazówki dotyczące własnej seksualności, budowania przyjaźni i związków czy relacji z rodzicami.

Zapoznaj się z naszym rankingiem najpopularniejszych książek dla młodzieży. Możesz wyszukiwać bestsellery z ostatniego tygodnia, miesiąca, a także aktualnego i zeszłego roku.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego