Malazańska księga poległych

Filtruj
Kategorie
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Seria: malazańska księga poległych usuń

Malazańska księga poległych

W tej kategorii znajdują się książki z serii „Malazańska księga poległych”, autorstwa kanadyjskiego autora fantasy Stevena Eriksona. W publikacjach prezentowany jest świat malazański, który obejmuje aż cztery fikcyjne kontynenty. Rozgrywają się w nim walki potwierdzające wielkość i siłę Imperium.

„Malazańska księga poległych” – seria powieści fantasy

W skład serii książek Stevena Eriksona wchodzi dziesięć tomów głównego cyklu, wśród których znajdują się takie tytuły jak: „Ogrody Księżyca”, „Bramy Domu Umarłych”, „Wspomnienie lodu”, „Przypływy nocy” czy „Okaleczony bóg”. Były one wydawane w latach 1999-2011. W Polsce wszystkie publikacje z cyklu ukazały się nakładem wydawnictwa Mag, a na język polski przetłumaczył je Michał Jakuszewski. Poszczególne zostały opatrzone numerami tomów (od 1 do 10) – w takiej kolejności najlepiej je czytać.

„Malazańska księga poległych” – zarys fabuły

W książkach „Malazańskiej księgi poległych” zawarte są wątki magiczne pomieszane z realistycznymi. Pojawia się w nich motyw buntu i grozy. Imperium Malazańskie dysponuje niezwyciężonym wojskiem, dzięki czemu podbija kolejne miasta świata. Jednak w czasie walk ginie wielu bohaterów. Fabuła jest pełna dramaturgii, szybkich zwrotów akcji oraz niespodziewanych wydarzeń.

Nawiązania do „Malazańskiej księgi poległych”

Steven Erikson stworzył także nowele osadzone w świecie z głównego cyklu. Nie nawiązują one do pierwotnego wątku utworów, lecz są to opowieści o przygodach nekromantów Bauchelainie, Korbalu Broachu i ich sługi Emancipora Reese’a. Wydany został także prequel „Kharkanas” o wydarzeniach sprzed „Malazańskiej księgi poległych”.

W odniesieniu do tematyki poruszonej przez Eriksona, inny kanadyjski pisarz –  Ian Cameron Esslemont stworzył serię powieści Malazańskich, wśród których znajdują się m.in. książki „Noc noży” czy „Powrót Karmazynowej Gwardii”.

Chcesz poznać wydarzenia toczące się w magicznym świecie niezwyciężonego Imperium? W naszej ofercie znajdziesz wszystkie publikacje z serii „Malazańska księga poległych”.

więcej