Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor

Wentylacja i klimatyzacja

Wentylatory biurkoweklimatyzatory przenośnecyrkulatory ­— to niektóre z urządzeń, dzięki którym możliwa jest klimatyzacja pomieszczenia. Okres wiosenno-letni to czas, w którym wspomniane urządzenia mogą okazać się niezbędne. W biurze, mieszkaniu, właściwie w każdym pomieszczeniu narażonym na dłuższe nasłonecznienie. Odpowiednia wentylacja usprawni proces cyrkulacji powietrza i  ochłodzi atmosferę, co pozytywnie wpłynie na skórę oraz samopoczucie osób przebywających w zamkniętej przestrzeni. 

Klimatyzatory i klimatory 

Można powiedzieć, że klimator stanowi mobilną wersję klimatyzatora. Jego główną zaletą jest o niska cena oraz możliwość przenoszenie urządzenia. Nie trzeba również przymocowywać go do ściany, jak w przypadku drugiego urządzenia, które wymaga profesjonalnej instalacji. Klimatory (nazywane również klimatyzerami) działają dzięki wymiennym, nasączonym wodą wkładom. Zwiększają one wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Ich skuteczność jest zależna od temperatury (tym wyższa, tym bardziej są efektywne). 

Klimatyzatory to urządzenia pozwalające na regulację temperatury w pomieszczeniu do określonego stopnia. Ich zaletą jest to, że nie tylko chłodzą i orzeźwiają powietrze, ale również mogą je osuszać. Nie wymagają również wymiany filtrów lub wkładów. Można jednak usprawnić klimatyzację, w czym pomagają akcesoria do klimatyzatorów poprawiające ich kontrolę (np. sterowniki).  Klimatyzacja domowa dzięki tego typu dodatkom jest bardziej skuteczna. Wadą klimatyzatorów jest względnie wysoka cena. 

Cyrkulatory i wentylatory 

Jedna z przystępnych cenowo alternatyw to cyrkulatory i wentylatory. Różnica między nimi polega na polu oddziaływania. Urządzenia wymienione jako pierwsze przyczyniają się do wprawienia powietrza w ruch w całym pomieszczeniu, podczas gdy wiatraki (wentylatory) wpływają na najbliższe otoczenie. W asortymencie znajdują się również różnego rodzaju akcesoria do wentylatorów, jak wkłady oraz filtry. 

W asortymencie znajdziesz urządzenia o różnych rozmiarach i sposobach budowy (np. stojące, kolumnowe, biurkowe, sufitowe). Niektórymi z tych urządzeń można sterować za pomocą pilota. W przypadku zaawansowanych wentylatorów istnieje możliwość ustawienia czasu chłodzenia. Przejrzyj ofertę i zamów urządzenie, którego szukasz! 

więcej