Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej

Kołpaki kół

W celu upiększenia auta, wykonania niewielkiego tuningu wizualnego oraz dla zamaskowania felgi stalowej można zamontować w kołach auta kołpaki samochodowe. Nadają one pojazdowi ładny wygląd, ale ich zastosowanie ma też inny, praktyczny wymiar. Mianowicie chronią one felgę, elementy zawieszenia koła, w tym zacisk hamulcowy czy śruby montażowe, przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi oraz negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Jak wybrać kołpaki kół do swojego pojazdu? Czym się kierować?

Wygląd kołpaków

Istotna przy poszukiwaniu odpowiednich kołpaków kół jest kwestia wizualna. Kupujący mogą uatrakcyjnić wygląd samochodu dzięki takim produktom, niezależnie od tego, czy jeżdżą samochodem miejskim, sportowym czy wysłużonym sedanem. Dostępne są kołpaki o różnym kształcie i w wielu kolorach, choć najczęściej znajdziesz niebieskie, srebrne czy czarne. Ładny produkt tego typu zamaskuje zadrapania czy drobną korozję felgi stalowej, która pojawia się po kilku latach jazdy w wyniku częstego kontaktu tej felgi z wodą, wilgocią czy solą z dróg.

Rozmiar kołpaków kół

Przy poszukiwaniu kołpaków do kół samo zwracanie uwagi na ich wygląd to za mało. Trzeba też brać pod uwagę ich rozmiar. Należy dopasować wymiary kołpaka do średnicy zewnętrznej felgi, która podawana jest w calach. W samochodach osobowych jej wielkość mieści się w granicach od 13 do 18 cali. Informacja o średnicy zawsze znajduje się na oponach, które są założone na felgi.

Sposób montażu felgi a kołpaki

W sprzedaży znajdują się kołpaki uniwersalne, które będą pasować do kół niezależnie od sposobu montażu felgi. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest mocowanie takich produktów na metalowym pręcie, który po odpowiednim dociśnięciu kołpaka do felgi trwale mocuje go do koła.

Kołpaki mogą być też instalowane na śruby, ale takie modele najczęściej są droższe. W ich przypadku trzeba też pamiętać o sprawdzeniu liczby i rozstawu śrub mocujących.

Założenie kołpaków jest zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na natychmiastową poprawę wyglądu kół auta. Wybierz więc takie, które Ci się podobają, mają odpowiedni rozmiar i kolor.

więcej