Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał okładki
  • więcej
Rodzaj oprawy
  • więcej
Rodzaj albumu
Orientacja albumu
Format zdjęcia
  • więcej
Liczba kartek
  • więcej
Kolor kartek
Liczba zdjęć
  • więcej
Motyw
  • więcej
Cechy dodatkowe
Okazje
  • więcej
Strefa Design
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Wysokość produktu (cm)

Albumy na zdjęcia

W naszym asortymencie znajdują się różnego rodzaju albumy na zdjęcia znanych producentów, w tym Empik Foto, Loveinstant, Printworks, Zep Italia, Kodak, Foto Kwiatek, Hama czy Lotmar. Można dobrać album z dowolnym motywem tak, aby pasował do danej okazji czy tematyki zdjęć.

Jak wybrać album na zdjęcia?

Albumy różnią się między sobą ze względu na sposób umieszczania w nich fotografii. Tradycyjnym i ponadczasowym rozwiązaniem są albumy na zdjęcia wklejane. Można w nich przechowywać fotografie o różnej wielkości i kształcie, a także w dowolny sposób je układać – poziomo, pionowo czy pod kątem. Album na zdjęcia wklejane umożliwia także dodawanie opisów oraz dodatkowych elementów, np. biletów, listów, suszonych kwiatów czy innych dekoracji. Zazwyczaj takie albumy na zdjęcia mają grube, trwałe strony. Ich największą wadą jest jednak brak możliwości wymiany zdjęć na nowe.

Innym rodzajem są albumy na zdjęcia kieszeniowe. Znajdują się w nich przezroczyste koszulki, w których umieszcza się fotografie. Zdjęcia mogą być wkładane jedynie w orientacji poziomej lub pionowej. Albumy kieszeniowe są przeznaczone do fotografii o standardowych rozmiarach – 10x15, 15x21 i 13x18. Ich sporą zaletą jest możliwość wielokrotnej wymiany zdjęć na inne czy zamiany ich kolejności w albumie. Niektóre albumy na zdjęcia tego typu mają dodatkowe miejsce na umieszczanie notatek obok zdjęć.

Można również znaleźć albumy na zdjęcia wsuwane. W tym przypadku fotografie umieszcza się w naciętych rogach, co pozwala w łatwy sposób je wymieniać. Mogą być przechowywane zarówno w poziomej, jak i pionowej orientacji.

Album na zdjęcia to także dobry prezent dla bliskiej osoby. Można umieścić w nim wspólne zdjęcia, pamiątki, powiedzenia. Taki spersonalizowany podarunek z pewnością spodoba się obdarowywanej osobie np. jako pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Liczba kartek i wymiary albumu na zdjęcia

Album na zdjęcia może mieć różny rozmiar. Im większy album, tym więcej zdjęć się w nim zmieści, lecz jest cięższy i wymaga więcej miejsca w celu jego przechowywania. Można znaleźć modele do umieszczania fotografii w standardowych i nietypowych wymiarach. Najpopularniejsze są albumy na zdjęcia 10x15 cm – jest to tzw. format pocztówkowy.

Duże fotografie cechują się wyższą jakością. Dlatego albumy na zdjęcia 15x21 cm i większe dobrze sprawdzają się na prezent z okazji ważnych uroczystości. Warto wybrać taki album na zdjęcia ślubne, komunię, chrzest czy sesję narzeczeńską. Mniejsze albumy na zdjęcia są natomiast często wybierane do zamieszczania fotografii z podróży czy mało formalnych imprez.

Albumy na zdjęcia w ciekawych motywach

Album na zdjęcia warto dobrać tematycznie do danej okazji. W naszym asortymencie można znaleźć albumy z okładką zaprojektowaną m.in. w motywie roślinnym, rustykalnym, retro, krajobrazowym, boho czy vintage. Albumy na zdjęcia dla dziecka mogą być ozdobione wzorami serduszek, gwiazdek czy zwierzątek, a także zdjęciem pojazdów lub postaci z bajek. Warto zwrócić również uwagę na materiał, z którego powstała okładka. Trwały i elegancki album na zdjęcia może być oprawiony np. w okładkę ze skóry ekologicznej, zamszu czy nubuku.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz album na zdjęcia, który będzie sentymentalną pamiątką na wiele lat.

więcej

Sprawdź więcej artykułów na temat albumów na zdjecia

Wszystkie artykuły

Albumy na zdjęcia – najczęściej zadawane pytania