Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Pojemność misy
  • więcej
Funkcje miksera
  • więcej
Funkcje urządzenia
  • więcej
Regulacja w stopniach
  • więcej

Miksery

Ubijanie piany z białek na tort bezowy, mieszanie ciasta na biszkopt, a także ubijanie bitej śmietany to tylko wybrane z wielu czynności, które można wykonać o wiele łatwiej przy użyciu elektrycznego miksera ręcznego. Bez takiego urządzenia trudno obyć się w kuchni.

Rodzaje mikserów elektrycznych

Najprostszym urządzeniem tego typu jest mikser ręczny bez misy albo blender ręczny. Mikser może być wyposażony w podstawowy i dodatkowy zestaw końcówek, jak trzepaczka, mieszadła czy nawet nakładka blendująca.

Wygodniejszy w użyciu może być mikser kuchenny z misą, który po włączeniu działa automatycznie – nie trzeba go trzymać. Jest być może mniej poręczny, ale daje więcej możliwości. Wystarczy go włączyć i dokładać składniki do misy w czasie mieszania.

Bardziej zaawansowany jest mikser planetarny, który ma o wiele szerszy zakres działania. Może skutecznie wyrobić ciasto na pierogi, na chleb czy na pizzę. Może być do niego dołączony dzbanek w postaci miksera kielichowego. Dostępny jest on również jako osobne urządzenie pozwalające na przygotowanie smoothie, koktajli owocowych i warzywnych czy do gładkiego blendowania zup i sosów.

Jakie kryteria przyjąć przy wyborze miksera elektrycznego?

Przed zakupem miksera elektrycznego należy sprawdzić, jakie są jego funkcje, do których zalicza się m.in. ubijanie, mieszanie, wyrabianie ciasta czy blendowanie. Warto również zwróć uwagę na to, jaką moc ma mikser. Do standardowych zastosowań często wystarcza model ręczny o małej mocy lub sprzęt z misą, ale już do wyrobienia ciasta na chleb potrzebny będzie mikser planetarny. Ten powinien mieć nawet dwu- lub trzykrotnie wyższą moc – 1000-1200 W, podczas gdy mikser ręczny może mieć 200-300W.

Urządzenie miksujące może pracować w kilku trybach. To istotne, by można było regulować prędkość obrotów i włączyć na przykład tryb turbo przyspieszający ruch obrotowy końcówek. Regulacja może być kilkustopniowa.

Możesz wybrać proste miksery ręczne, jeśli potrzebujesz sprzętu do codziennych prac kuchennych, a miłośnikom pieczenia ciast i przygotowania deserów, przydać się może mikser z misą. Sprawdź, które urządzenie zapewnia takie funkcje, które aktualnie przydadzą się podczas codziennych prac kuchennych.

więcej