Książki i komiksy Marvel

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Komiksy i książki wydawnictwa Marvel

Komiksy Marvela to kultowe sekwencyjne historie obrazkowe o przygodach superbohaterów takich jak Kapitan Ameryka, Iron-Man, X-Men, Spider-Man, Hulk, czy Thor. Komiksy najczęściej dostępne są w tomach zbiorczych lub w formie pojedynczych czasopism. Książki wydawnictwa Marvel zawierają kilka różnych opowieści dotyczących jednego bohatera.

Komiksy ukazują się nakładem amerykańskiego wydawnictwa Marvel Comics należącego do grupy Marvel Entertainment będącego jednym z największych wydawnictw komiksowych na świecie, które jest własnością Walt Disney Company. Komiksy Marvel po polsku zaczęły ukazywać się od 1990 roku i są wydawne m.in przez wydawnictwo Egmont.

Serie komiksów Marvela

Komiksy Marvela ukazywały się w kilku cyklach - m.in. Marvel Classic, Marvel Now!, Marvel Now! 2.0 i Marvel Legacy.

W cyklu Marvel Classic dostępne są klasyczne komiksy, dzięki którym można poznać genezę oraz szczegóły przygód superbohaterów takich jak np. Spider-Man, Czarna Wdowa, Wolverine, Daredevil, czy Doktor Strange.

Na serię Marvel Now! składają się zbiorcze wydania kilku komiksów, w których można przeczytać o kontynuacji przygód superbohaterów z wydania pierwszego. Kolejną odsłoną tego cyklu jest seria Marvel Now! 2.0. zawierająca najnowsze historie ulubionych superbohaterów, w których będzie można przeczytać m.in o perypetiach Avengersów, czy Ant-mana. Realia tego cyklu zostały osadzone w rzeczywistości po wielkim wydarzeniu zwanym Tajnymi Wojnami, gdzie bohaterowie powoli wracają do zwykłego rytmu życia.

Jak czytać komiksy Marvela?

Dla rozpoczynających przygodę z komiksami Marvela, na początek polecana jest linia wydawnicza Marvel Now!. Można wybrać jedną postać, np. Hawkeya i czytać poszczególne komiksy po kolei. Następnie warto sięgnąć po serię Marvel Classic, dzięki której można zapoznać się z  wydarzeniami mającymi miejsce przed wydarzeniami z serii Marvel Now. Na deser warto pozostawić sobie najnowsze wydanie komiksów ukazujących się pod nazwą Marvel Now! 2.0.

Sprawdź szeroki wybór komiksów Marvela dostępnych w naszym asortymencie, wybierz swoją ulubioną postać i daj się wciągnąć w świat superbohaterów. Komiksy mogą okazać się świetnym pomysłem na upominek - np. jako prezenty na dzień mężczyzn!

więcej