Seria Heartstopper

Filtruj
Kategorie
Nowości
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
Cena

Seria: heartstopper usuń

Seria Heartstopper

Heartstopper to powieści graficzne, których autorką oraz ilustratorką jest pochodząca z Wielkiej Brytanii Alice Oseman. Publikacje te zostały wydane w języku angielskim przez grupę mediową Hachette Children’s Group. Następnie przetłumaczono je na wiele innych języków. Książki Heartstopper po polsku ukazały się nakładem Wydawnictwa Jaguar. Na podstawie serii powstał ośmioodcinkowy serial na Netflixie pod tym samym tytułem, w reżyserii Eurosa Lyna.

Seria Heartstopper – tom 1., 2., 3., 4. i 5.

Książka „Heartstopper. Tom 1 przybliża czytelnikom głównych bohaterów serii – Nicka Nelsona i Charliego Springa. Charlie to wrażliwy nastolatek o orientacji homoseksualnej, który pasjonuje się muzyką. Po tym jak zdecydował się odkryć swoją tożsamość seksualną przed rówieśnikami z klasy, spotkał się z niezrozumieniem i prześladowaniem z ich strony. Nick jest natomiast zawodnikiem szkolnej drużyny rugby. Pewnego dnia Charlie i Nick siadają w jednej ławce podczas zajęć. Szybko zaczynają darzyć się sympatią, odkrywają wspólne pasje i zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Charlie zakochuje się w Nicku.

Pozycja „Heartstopper. Tom 2 ukazuje zmagania Nicka ze swoją tożsamością seksualną. Zaczyna on negować swoją dotychczasową seksualność i odwzajemniać uczucie Charliego. W kolejnej części serii – Heartstopper. Tom 3 główni bohaterowie są już oficjalnie parą. Podejmują pracę nad budowaniem dojrzałego związku i zmagają się z pierwszymi trudnościami, lękiem przed odrzuceniem oraz brakiem zrozumienia ze strony otoczenia. Książka „Heartstopper. Tom 4prezentuje problem zaburzeń odżywiania u Charliego oraz przygotowania Nicka do ujawnienia swojego związku przed tatą. Premiera pozycji „Heartstopper. Tom 5” jest planowana na luty 2023 roku.

Heartstopper – kolorowanka

Seria książek Heartstopper została uzupełniona o kolorowankę dla czytelników. W publikacji znajdują się nie tylko obrazki obecne w powieściach, lecz także wcześniej niepublikowane rysunki do pokolorowania.

Heartstopper to wzruszające opowieści o miłości, przyjaźni, akceptacji i tolerancji. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie publikacje z serii.

więcej

Przeczytaj więcej o Heartstopperze i podobnych książkach

Dowiedz się więcej!