Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Nowości
Język
  • więcej
Autor
  • więcej
Oprawa
Wydawca
  • więcej

Książki dla dzieci 9-12 lat

Daj dobry przykład swoim pociechom i czytaj im, a zobaczysz, że szybko zaowocuje to samodzielnym sięganiem przez nie po dobre i ciekawe tytuły. Jakie książki dla dzieci wybrać, aby chętnie sięgały po lekturę? Takich w naszym sklepie jest sporo w kategorii książki dla chłopców i dziewczynek w wieku 9–12 lat. Zobacz, jakie ciekawe propozycje literatury dziecięcej mamy w swojej ofercie i jakie z nich mogą być dobrym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka.

Jaka książka dla dzieci w wieku 9 lat?

Książki dla dzieci powinny być ciekawe, kolorowe, takie, które zachęcą najmłodszych do czytania. Niełatwo jest sprostać gustom kilkuletnich czytelników, ale autorzy polscy i zagraniczni stają na wysokości zadania. Zdecyduj się np. na przygodowe książki dla dzieci w wieku 9 lat, które wciągną Twoje pociechy fascynującą fabułą i pozwolą im zainteresować się literaturą.

Zwróć uwagę na upodobania dziecka i dobierz takie lektury, które będą mu odpowiadać. Nie wszystkie pociechy, nawet w wieku 9 lat, będą gotowe do tego, by samemu sobie czytać. Nic nie szkodzi! Zadbaj o to, aby rozbudzić w młodym człowieku zamiłowanie do literatury od najmłodszych lat i czytaj mu na głos. Wszystkie książki dla dziewczynek 9-letnich i książki dla chłopców 9-letnich mają wciągającą, ciekawą fabułę. Sam będziesz się znakomicie bawić przy ich czytaniu. Z czasem dziecko zechce samodzielnie pochylić się na tekstem, jeśli tylko historie opisywane w wybranych dla niego książkach będą wystarczająco interesujące.

Możesz wybierać książki dla dzieci 9-letnich z myślą o wspieraniu ich edukacji, dobrym wyborem będą np. pozycje z serii To Lubię. Młodzi odkrywcy wielu ciekawych rzeczy dowiedzą się też z książek z cyklu Tomek Łebski czy Dziennik Cwaniaczka.

Jaka książka dla dzieci 12 lat?

Nastolatek z pewnością będzie chciał sam wybrać sobie lektury, które zechce przeczytać. Do tej grupy wiekowej kierowane są głównie cykle książkowe pisane m.in. dla dzieci w wieku 12 lat. Książki dla dziewczynek 12-letnich i książki dla chłopców 12-letnich są takie same, nie ma bowiem różnicy, jakie pozycje będziemy dziecku czytać - ważne, aby po prostu to robić.

Proponujemy w szczególności takie serie jak Kroniki Archeo, Baśniobór czy Magiczne Drzewo. Wszystkie są ciekawe, pisane interesującym językiem, a przy tym pozwalają na identyfikowanie się z bohaterami. Dla fanów gier komputerowych możesz wybrać pozycje, które są związane z tą tematyką, jak np. Minecraft.

więcej

TOP – Książki dla dzieci 9-12 lat

zobacz więcej
TOP
Sztuka rysowania dla dzieci
TOP
Gwiazdkowy Prosiaczek
TOP
Baśniobór. Tom 1
8 Baśniobór. Tom 1
4.6/5
23,49 zł
39,99 zł

Przeczytaj więcej o książkach dla dzieci w wieku 9, 10, 11 i 12 lat!

Zobacz więcej!

Książki dla dzieci 9-12 lat - najczęściej zadawane pytania