Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Ocena produktu
Sprzedawca
Dobry wybór
Stan produktu
Format
Producent
  • więcej
Wydawca
  • więcej

Cyfrowe gry wyścigowe na PC

Cyfrowe gry wyścigowe na PC pozwalają graczom doświadczyć emocji związanych z prowadzeniem wyczynowych pojazdów. Do tego gatunku zaliczają się zarówno realistyczne symulatory, jak i zręcznościowe wyścigówki. W naszym asortymencie znajdują się tytuły na takie platformy, jak Steam, EA App, Uplay, czy MS Store.

Zręcznościowe gry wyścigowe na PC

Wyścigówki zręcznościowe są kierowane do szerokiego grona odbiorców, ponieważ nie bazują na skomplikowanym modelu jazdy odwzorowującym prawdziwą fizykę pojazdów. Zamiast tego deweloperzy koncentrują się na dynamicznej rywalizacji i efektownej akcji. Cyfrowe gry wyścigowe na PC dają możliwość m.in. brania udziału w nielegalnych wyścigach po ulicach miast czy w niebezpiecznych pościgach policyjnych, z czego słynie seria „Need for Speed”.

Niektórzy twórcy gier starają się odtworzyć emocje nielegalnych wyścigów, ale w szatach zorganizowanych imprez. Przykładem może być „Forza Horizon”, która od trzeciej odsłony jest dostępna nie tylko na Xboxach, ale także na komputerach PC. Podobną marką wyścigów z otwartym światem jest „The Crew”, które w drugiej części dodało do samochodów także łodzie motorowe i samoloty akrobacyjne. Specyficzną kategorią cyfrowych wyścigówek na PC są tzw. kart racery. Gry pokroju „Team Sonic Racing” lub „Nickelodeon Kart Racers 3: Slime Speedway” pozwalają ścigać się po bajkowych trasach i walczyć z rywalami za pomocą różnych power-up'ów.

Symulatory wyścigowe na PC

Cyfrowe wyścigówki na komputery to także symulacje, wśród których znajdują się tytuły traktujące o wyścigach płaskich, rajdach samochodowych, czy wyścigach motocyklowych. Serie „Assetto Corsa”, czy „Forza Motorsport” pozwalają graczom na kierowanie realistycznie odwzorowanych samochodów wyścigowych po autentycznych torach. Fani jednośladów mogą sięgnąć po kolejne odsłony „MotoGP”, na licencji tytułowej serii.

Bardziej realistyczne gry wyścigowe na PC często powstają na licencji prawdziwych serii sportowych. Przykładem mogą być gry bazujące na WRC lub F1. Obie marki są wydawane cyklicznie i niemal co roku fani mogą zasiąść za kierownicami aktualnych samochodów. W przypadku rajdów warto zaznajomić się z marką „Dirt Rally”.

Sprawdź nasz asortyment cyfrowych gier wyścigowych na PC. Wybierz interesujący tytuł i poczuj emocje szaleńczej jazdy na limicie.

więcej