Książki Disney

Filtruj
Kategorie
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Książki Disney - dla dzieci i rodziców

Książki Disneya od lat cieszą się wielką sympatią i zainteresowaniem najmłodszych czytelników. Fenomen bajek Disneya polega na tym, że są wielopokoleniowe. Przedstawione w nich historie znane są nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom, a coraz częściej także dziadkom.

Wspólne czytanie książek Disneya z dziećmi wprowadza dorosłych w magiczny świat wspomnień i wzruszeń oraz ułatwia budowanie silnej więzi z pociechą. Przygody Kaczora Donalda czy Myszki Miki znane są wielu pokoleniom na całym świecie i do dziś wiodą prym we współczesnym czytelnictwie dzieci i młodzieży.

Najpopularniejsze bajki Disneya

W naszym asortymencie dostępny jest szeroki wybór książek Disneya, wśród których znajdą się najpiękniejsze, uniwersalne, a zarazem wiekowe już opowieści sięgające swoją historią nawet do lat 40. XX wieku. Do najchętniej czytanych tytułów należą m.in. “Bambi”, “Piotruś Pan”, “Królewna Śnieżka“, “Zakochany Kundel”, “101 Dalmatyńczyków”, “Kopciuszek”, “Alladyn”, “Pocahontas”, czy “Mała Syrenka”.

W tej kategorii można znaleźć także bardziej współczesne bajki Disneya, które powstawały pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku. Serca dzieci na całym świecie zdobyły m.in. takie tytuły, jak: “Kraina Lodu”, “Toy Story”, ‘Zaplątani”,  “Gdzie jest Nemo?”, “Potwory i Spółka”, "Zwierzogród", czy “Lilo i Stich”.

Ogromną popularnością cieszą się także wielotomowe serie wydawnicze opisujące przygody słynnych disneyowskich bohaterów takie, jak np. “Siostrzeńcy Kaczora Donalda”. Dostępne są również opracowania zbiorowe opatrzone postaciami Disneya zawierające zadania edukacyjne dla dzieci z zakresu liczenia i czytania, a także arkusze naklejek, czy puzzle do układania.

Ponadczasowe książki Disneya od dziesięcioleci towarzyszą dzieciom oraz dorosłym na całym świecie i do dziś nie tracą na swojej aktualności. 

Zapoznaj się z naszym asortymentem książek napisanych na podstawie bajek Walta Disneya i wybierz lekturę, która zabierze Ciebie i Twoje dziecko w magiczny i inspirujący świat kultowych bohaterów.

więcej