Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Cena
Dostępność
Sprzedawca
  • więcej

Suszone grzyby

Grzyby suszone są składnikiem wielu potraw, zarówno kuchni polskiej, jak i światowej. Ich intensywny aromat często podkreśla smak zup czy sosów. Odpowiednio przechowywane, mogą przez długi czas zachować zdatność do spożycia. W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju grzyby suszone, które będą bezpieczną i szybką alternatywą dla takich, suszonych w domu.

Rodzaje suszonych grzybów

W naszym kraju najczęściej suszone są borowiki szlachetne, koźlarze czerwone, kurki, maślaki zwyczajne oraz gąski zielone. W naszej ofercie można znaleźć również azjatyckie suszone grzyby mun oraz grzyby shiitake, które dodane do potrawy nadadzą jej orientalny smak i aromat.

Zalety spożywania grzybów suszonych

Grzyby składają się głównie z wody oraz niewielkiej ilości węglowodanów i składników mineralnych. Suszenie ich sprawia, że ilość składników odżywczych ulega zagęszczeniu, przez odparowanie wody. Zawierają one między innymi wapń, fosfor, potas oraz selen. Oprócz posiadanych mikroelementów, suszone grzyby mają również wysoką zawartość błonnika pokarmowego.

Do podstawowych zalet suszu grzybowego należy też intensywny aromat, dzięki któremu potrawy przygotowywane przy ich użyciu będą miały charakterystyczny smak.

Do czego najczęściej używa się grzybów suszonych?

Sos z suszonych grzybów to wspaniały dodatek zarówno do dań mięsnych, jak i do makaronów. Dobrze komponuje się z wołowiną, wieprzowiną, dziczyzną oraz drobiem o ciemnym mięsie.

Często spotykana jest również zupa grzybowa z suszonymi grzybami. Jest ona bardziej aromatyczna od tej przygotowywanej z produktów świeżych czy mrożonych.

Oprócz wyżej wymienionych sposobów użycia suszu z grzybów, można wykorzystać je również na wiele innych sposobów. Utarte na pył w moździerzu staną się aromatyczną przyprawą do jajecznicy czy bigosu, a wymieszane ze śmietanką, jajami i innymi przyprawami, wylane na ciasto francuskie, stworzą kisz grzybowy.

Suszone grzyby należy zawsze kupować ze sprawdzonych źródeł. Przy samodzielnym ich suszeniu trzeba również pamiętać, że nie wszystkie grzyby jadalne się do tego nadają.

Sprawdź ofertę suszonych grzybów i przygotuj aromatyczną zupę, sos, czy grzybowy kisz.

więcej