Play-Doh

Filtruj
Kategorie
Wiek
  • więcej
Płeć
Seria
  • więcej
Producent
Cena
Ocena klientów

Masy plastyczne Play-Doh

Masy plastyczne Play-Doh dostępne są na rynku od lat pięćdziesiątych XX wieku. Oferta marki to w większości różnorodne masy plastyczne oraz zestawy do kreatywnej zabawy. Wytwarzane są one przez amerykański koncern Hasbro. Podstawowym produktem firmy jest ciastolina Play-Doh – rozpoznawana na całym świecie masa plastyczna, składająca się głównie z wody, mąki, soli i barwników. Ciastolina Play-Doh dostępna jest w wielu kolorach, także w wersjach neonowych lub z brokatem.

Masy plastyczne Play-Doh

Oprócz ciastoliny marka Play-Doh oferuje również inne masy plastyczne takie jak slimy, trzaskające masy do zgniatania, piankoliny, piaski kinetyczne oraz specjalne, rozciągliwe plasteliny. Zabawa produktami tego typu to dobry sposób na ćwiczenie motoryki małej u młodszych i starszych dzieci. Kreatywne spędzanie czasu przy użyciu produktu, jakim jest plastelina Play-Doh, rozwija wyobraźnię i stanowi formę wczesnej ekspresji artystycznej. Ugniatanie i nadawanie kształtu tworzywom plastycznym to także dobra forma relaksu dla dorosłych.

Zestawy Play-Doh

Play-Doh to nie tylko masy plastyczne, ale też przeróżne zabawki. Dostępne są serie kreatywne do robienia sushi, lodów, ciasteczek, pizzy, makaronów itd. Producent proponuje również szczególnie lubiane przez dzieci zestawy do odgrywania dorosłych zawodów, takie jak Play-Doh fryzjer czy Play-Doh dentysta. Istnieje także możliwość zakupu zestawów z różnorodnymi maszynkami do wyciskania kształtów i foremkami, z których wyczarować można np. kolorowe zwierzątka. Każdy z kompletów Play-Doh to wiele godzin kreatywnej zabawy. 

Masy Play-Doh – dla kogo?

Zabawki Play-Doh przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. Na każdym zestawie zamieszczona jest informacja, jaka grupa wiekowa może ich bezpiecznie używać. Same ciastoliny dostępne są pojedynczo lub po kilka sztuk. Charakterystyczne, żółte pudełka, w których są sprzedawane, mają różne pojemności. Masy Play-Doh nadają się do wielokrotnego użytku pod warunkiem, że przechowywane są w zamkniętych opakowaniach, bez dostępu powietrza – inaczej wysychają. Aby wyczyścić zabrudzenia powstałe podczas zabawy, najlepiej poczekać aż wyschną i wtedy je usunąć.

Ciastolina Play-Doh jest wykonana z bezpiecznych dla dzieci, nietoksycznych, szeroko dostępnych składników, a jej szczegółowy skład jest objęty prawem patentowym. W latach dwudziestych XX wieku masa, która obecnie przeznaczona jest dla najmłodszych, była sprzedawana jako … środek do czyszczenia tapet. Dopiero około 30 lat później okazało się, że znacznie lepiej sprawdza się jako kreatywna zabawka.

więcej

TOP - najczęściej kupowane produkty Play-Doh

TOP
Play-Doh, zestaw kreatywny Lodowy zamek, B5523
8 Play-Doh, zestaw kreatywny Lodowy zamek, B5523 Play-Doh
4.6/5
80,00 zł
Promocja
22,00 zł  najniższa cena

99,99 zł  cena regularna

TOP
Play-doh, Gem Dazzlers Blue White, F5169
18 Play-doh, Gem Dazzlers Blue White, F5169 Play-Doh
3/5
11,00 zł
Promocja
11,99 zł  najniższa cena

34,67 zł  cena regularna

TOP
Play-Doh, ciastolina Kasa Fiskalna
29 Play-Doh, ciastolina Kasa Fiskalna Play-Doh
4.8/5
54,00 zł
Promocja
56,97 zł  najniższa cena

70,99 zł  cena regularna

Dowiedz się więcej o Play-Doh i innych zabawkach

Wszystkie artykuły