Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Typ
  • więcej
Pojemność zbiornika na wodę
  • więcej

Irygatory do zębów

Odpowiednia higiena jamy ustnej pozwala cieszyć się czystymi i zdrowymi zębami. W staraniach o czyste zęby oprócz klasycznych i elektrycznych szczoteczek czy nici dentystycznych, dobrym pomysłem są również irygatory. Dzięki nim można skutecznie wyczyścić przestrzenie między zębami poprzez wpuszczenie płynu pod ciśnieniem, który wypycha nagromadzone osady.  

Zalety płynące z korzystania z irygatora 

Jedną z zalet, jakie dają irygatory do zębów, jest wysoka skuteczność usuwania osadów. Zarówno szczoteczki, jak i nici do zębów mogą nie zawsze dokładnie wyczyścić przestrzenie między zębami. Poprzez wytwarzanie przez narzędzie ciśnienia, woda dostaje się w bardziej niedostępne miejsca. Dzięki temu zęby są dokładnie oczyszczone oraz zmniejszone jest ryzyko powstania próchnicy.  

Irygatory są bardziej efektywną formą czyszczenia zębów niż tradycyjne szczoteczki. Szczególnie docenią je osoby noszące aparaty na zęby, dla których czyszczenie zębów jest utrudnione. Tradycyjne szczoteczki czy nicie dentystyczne często nie sprawdzają się w takich sytuacjach. Z kolei dzięki urządzeniu mogą dokładnie usunąć zanieczyszczenia, które zbierają się w przestrzeni między aparatem a zębami.  

Dostępne rodzaje irygatorów do zębów 

Dostępne irygatory dentystyczne wbrew swojej nazwie, mogą być przeznaczone do użytku domowego. Spośród dostępnych wersji  można wybrać stacjonarną bądź przenośną. Irygatory stomatologiczne stacjonarne cechują się większym ciśnieniem czy zbiornikiem na wodę, co przekłada się na efektywniejsze czyszczenie zębów. Z kolei mobilna wersja narzędzia dzięki swoim niewielkim rozmiarom, sprawdzi się np. podczas wyjazdu na wakacje. 

Niezależnie od wyboru wersji urządzenia, dostępne są różnego rodzaju końcówki, które pomagają odpowiednio czyścić jamę ustną. W zależności od modelu można wybrać siłę ciśnienia wody bądź różne dedykowane tryby pracy. 

Irygatory są bardzo ciekawym dopełnieniem dla klasycznego mycia zębów. Sprawdź naszą ofertę, aby znaleźć odpowiedni irygator i zadbać o zdrowie zębów. 

więcej

Irygatory - najczęściej zadawane pytania