Oryginalne zapachy dla niego to przede wszystkim wyraziste wody perfumowane oraz bardziej stonowane wody toaletowe. Perfumy męskie nie kończą się na jednak na tych produktach. Panowie chętnie sięgają po mniej skondensowane wonie znanych marek. Wiele kosmetyków tego typu trafia do nich także jako uniwersalne prezenty, na przykład na Dzień Ojca.
W naszej ofercie znajdują się markowe perfumy męskie producentów kojarzonych z klasą i elegancją. To produkty sygnowane nazwiskami znanych projektantów mody, do których należą chociażby Bruno Banani, Tom Ford, Yves Saint Laurent, Calvin Klein czy Giorgio Armani. Oferowane przez nich nuty zapachowe są często intensywne, z dominacją akordów drzewnych, dymnych i korzennych.
Oryginalne perfumy dla niego nie muszą ograniczać się do kompozycji dominujących. Propozycje Hugo Boss, Chanel czy Versace zawierają w sobie mocne nuty cytrusowe czy kwiatowe, które równoważone są piżmem czy drewnem. Esencjonalność zapachów zależy jednak przede wszystkim od rodzaju kosmetyku.
Intensywny i długo utrzymujący się zapach wymaga wysokiego stopnia skondensowania olejków zapachowych. Charakteryzuje się nim woda perfumowana dla mężczyzn, której woń może dawać o sobie znać od kilku do nawet kilkunastu godzin. Ze względu na wieczorowy charakter tego rodzaju perfum, standardowe flakoniki 100 ml są zazwyczaj inwestycją na dłuższy czas.
Modelowym przykładem jest w tym przypadku Paco Rabanne 1 Million. Dostępny w wersjach pojemnościowych 50 ml, 100 ml i 200 ml produkt łączy cytrusową woń grejpfruta i mandarynki z korzennym sercem i skórzaną bazą.
Od perfum do pracy i na co dzień wymaga się zazwyczaj bardziej stonowanych akcentów. Może zapewnić je męska woda toaletowa. Niższe stężenie olejków wpływa jednak nie tylko na moc, ale również trwałość. Ich woń utrzymuje się na skórze do 3-4 godzin. Osoby nie lubiące żonglować kosmetykami wybierają zazwyczaj flakoniki minimum 100 ml.
Klasyczny wzór tego typu produktów stanowią zapachy z delikatnymi nutami drzewnymi i przyprawowymi. W szerokim asortymencie łagodnych perfum dla niego znajdują się jednak także świeże i kwiatowe akcenty. Równoważy się je pieprzem, tytoniem lub ziołami. To idealna kompozycja zarówno na prezent dla dziadka czy prezent dla taty, jak i własne perfumy do biura.
Mężczyźni wybierają również wodę kolońską, która zawiera od 3 do 5% olejków zapachowych. Dzięki temu sprawdza się w sytuacjach, gdy potrzeba czegoś łagodnego i symbolicznego. Do grona typowo męskich kosmetyków należy również woda po goleniu. Jej główne zadania to jednak łagodzenie podrażnień oraz działanie antybakteryjne.
Przekrój artykułów uzupełniających zapewniają najczęściej zestawy perfum. Oprócz podstawowych perfum trafiają do nich dezodoranty, żele pod prysznic czy akcesoria do golenia. To popularny prezent dla męża lub chłopaka na Dzień Mężczyzn.
Zacznij przeglądać rozległą ofertę męskich aromatów i kup oryginalne perfumy dla mężczyzn w naszym sklepie internetowym!
Perfumy męskie – najczęściej zadawane pytania
Wybór męskich perfum nie należy do najłatwiejszych i na początku warto zapoznać się z różnymi kompozycjami, aby dokonać właściwego wyboru zapachu. Wśród najlepszych perfum męskich znajdziemy przede wszystkim:
Dodatkowo warto zapoznać się z rankingami najpopularniejszych perfum w danym sezonie. Mężczyzna powinien mieć w domu klika rodzajów perfum: delikatniejsze i lżejsze na co dzień i do pracy, a bardziej wyraziste i intensywniejsze na specjalne uroczystości czy randkę. Dokonując wyboru perfum męskich, należy zwrócić uwagę na ich intensywność i trwałość.
Najczęściej wybierane są wody perfumowane (Eau de Parfum), z uwagi na wysokie stężenie około 10-20%, wody toaletowe (Eau de Toilette), których jest najwięcej w sklepach z uwagi na atrakcyjną cenę i zawartość 5-15% olejków eterycznych oraz najdelikatniejsze wody kolońskie (Eau de Cologne), które posiadają najmniej składników zapachowych 3-5%.
Perfumy dla panów posiadają różne kompozycje nut serca, głowy i głębi, dzięki czemu każdy mężczyzna może znaleźć swój unikatowy zapach, dopasowany do nastroju lub okazji. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie kilku rodzajów perfum: do pracy, na kolację z partnerką, na siłownie, na wieczorne wyjście lub dopasowane do pory roku.
Wybierając męskie zapachy należy zastanowić się, jakie nuty zapachowe najbardziej do nas pasują. Oferowane są perfumy cytrusowe, zawierające mieszanki owoców np. pomarańczy, bergamotki czy limonki, a także perfumy wodne o lekkim, orzeźwiającym zapachu, które sprawdzą się na lato, do pracy lub podczas uprawiania sportu.
Inną grupą są perfumy orientalne składające się z ciepłych i zmysłowych nut takich jak wanilia, drzewo sandałowe, piżmo. Poleca się je na wieczorne wyjścia.
Do cięższych, odważnych zapachów należą perfumy szyprowe pachnące mchem dębowym, tytoniem, żywicą, bergamotką i paczulą oraz perfumy drzewne i paprociowe, charakteryzujące się zapachem żywicy, ciętego drewna, leśnej ściółki.
Wyróżnia się też perfumy kwiatowe i owocowe, które są najczęściej przeplatane z innymi kompozycjami zapachowymi.
Na początku warto wybrać się do perfumerii, aby przetestować kilka rodzajów perfum i sprawdzić jakie nuty najbardziej do nas pasują. Jeśli zależy nam na tym, aby perfumy spodobały się partnerce, warto wybrać się z nią na zakupy lub zapytać o jej preferencje.
Perfumy najlepiej aplikować w miejsca pomiaru tętna, gdzie skóra jest najcieplejsza, najcieńsza i najbardziej ukrwiona. Należy wybrać jedno miejsce i użyć 2-3 psiknięcia, aby nie przesadzić z zapachem. Mężczyźni powinni psikać perfumy na: szyję, kark, wewnętrzne strony nadgarstków, zgięcia łokciowe lub kolanowe. Wówczas zapach będzie najintensywniejszy i długotrwały. Dzięki naturalnemu podgrzaniu przez skórę perfumy uwalniają substancje zapachowe i są najlepiej wyczuwalne.
Bardzo dobrym sposobem na dłuższe działanie perfum jest nałożenie na skórę balsamu nawilżającego bezzapachowego lub z linii wybranych perfum i pozostawienie do wchłonięcia. Następnie należy zaaplikować perfumy. Nawilżona skóra lepiej pochłonie substancje i pozwoli dłużej cieszyć się ulubionym zapachem.
Innym sposobem aplikacji perfum dla niego jest kilkukrotne rozpylenie przed sobą mgiełki i wejście w nią. Metoda mgiełki jest bardzo skuteczna, ale podczas niej zużywa się najwięcej zawartości flakonu. Podejmując decyzję o wyborze konkretnego produktu, warto też zwrócić uwagę na kosmetyki uzupełniające o identycznym zapachu. Żel pod prysznic, balsam, woda po goleniu czy dezodorant z tej samej linii zapewniają odczuwanie ulubionych woni przez jeszcze dłuższy czas.