Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Polecane
Producent
PEGI

Konsole PS5, PlayStation 5

Konsola PlayStation 5 zalicza się do tzw. dziewiątej generacji konsol stacjonarnych. Urządzenie zapewnia m.in. możliwość grania w 4K i wsparcie dla częstotliwości 120 Hz. W naszym asortymencie znajdują się różne wersje konsoli PS5.

Cechy i wersje konsoli PS5

PS5 jest najmocniejszą konsolą Sony. Urządzenie zostało wyposażone w ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 3,5 GHz i 16 GB RAMu. Zastosowany układ graficzny może się pochwalić mocą 10,28 TFLOPS, co pozwala na wyświetlanie szczegółowej oprawy graficznej i rozbudowanych efektów. Jedną z największych zalet tej generacji konsol jest wykorzystanie dysków SSD o pojemności 825 GB w wersjach standardowych i 1 TB w modelu odświeżonym. Charakterystyczną cechą konsoli PS5 jest jej futurystyczny design wykorzystujący faliste białe panele.

Konsola PlayStation 5 została w 2023 roku odświeżona i aktualny model nosi nazwę PS5 D Chassis, ale często jest określany mianem PS5 Slim. Wynika to z faktu zmniejszenia obudowy o ok. 30 % i odchudzenia jej o ok. 18 % lub 24 % względem swoich pierwotnych odpowiedników. Konsola jest dostępna w wersji standardowej i Digital Edition, czyli bez napędu Ultra HD Blu-ray. Ten można dokupić pod postacią modułu wpinanego do obudowy konsoli. W sprzedaży nadal można znaleźć pierwszą wersję konsoli dostępną w wariantach PS5 i PS5 Digital Edition. Pod względem mocy i funkcjonalności starsze modele nie różnią się od odmłodzonych wariantów.

Zalety konsoli PS5

Konsola PS5 korzysta z padów DualSense posiadających rozbudowany system wibracji, który zwiększa doznania płynące z wielu gier. Gracze mogą wyświetlać gry w natywnym 4K i wybierać między różnymi ustawieniami wydajności. PlayStation 5 daje dostęp do wielu kultowych serii gier dostępnych jedynie na konsolach Sony. Dzięki wstecznej kompatybilności gracze mają możliwość ogrywania swojej biblioteki gier z PS4. Do konsoli PS5 wydano wiele dodatkowych akcesoriów w tym zestaw wirtualnej rzeczywistości PS VR 2.

Przejrzyj dostępne wersje konsoli PS5 i zanurz się w świecie gier.

więcej