Konsole do gier

Współczesne konsole stanowią praktyczną alternatywę dla komputerów gamingowych. Nasz asortyment obejmuje konsole do gier takich marek, jak Microsoft, Nintendo i Sony.

Rodzaje konsol do gier

Na rynku konsol do gier trwa rywalizacja kilku producentów, a wśród nich prym wiodą: Sony Playstation – sprzęt japońskiej marki, która dla wielu graczy jest synonimem konsolowego grania. Obecna generacja obejmuje model PS5, ale w sprzedaży można znaleźć starszą konsolę w wersjach PS4 i PS4 Pro. Microsoft Xbox – aktualne konsole Xbox Series X/S w dużej mierze stawiają na integrację z usługą Xbox Game Pass. Poprzednia generacja obejmuje modele One, One S i One X. Nintendo Switch – konsole hybrydowe i handheldy japońskiej marki, która była jednym z pierwszych producentów domowych konsol do gier. Modele tej firmy cechują się m.in. wykorzystaniem kartridżów i możliwością rozgrywki mobilnej lub stacjonarnej w doku TV. Powyższe linie konsol należą do marek rywalizujących w ramach kolejnych generacji. Na rynku można znaleźć także urządzenia mniejszych producentów, które służą do gry w tytuły mobilne, pecetowe lub retro gry. Te ostatnie cieszą się rosnącą popularnością m.in. dzięki emulacji starszych konsol topowych marek.

Zalety i wady konsol do gier

Konsola do gier jest urządzeniem opracowanym przede wszystkim do grania, a co za tym idzie procesy instalacji i konfiguracji gier są zautomatyzowane. W przypadku konsol takich, jak PS5 i Xbox Series X/S instalacja jest obowiązkowa, ponieważ urządzenia wykorzystują szybkie dyski SSD. Urządzenia z serii Nintendo Switch pozwalają uruchamiać wiele gier bezpośrednio z kartridża bez konieczności instalacji.

Konsola podłączona do telewizora pozwala na zajęcie wygodnej pozycji na kanapie, czy w fotelu. Pady konsol zapewniają wysoki komfort rozgrywki i wiele gier jest projektowanych z myślą o takim sterowaniu. Wadą konsol jest ich wydajność, która odstaje od komputerów gamingowych, ale za to konsole pozostają dużo tańszym rozwiązaniem.

Sprawdź dostępne konsole do gier i ciesz się wirtualną rozrywką.

więcej