Warunki odbioru w salonach Empik

Dostawa do salonów Empik jest zawsze za darmo

Większość produktów o małym gabarycie, których sprzedawcą jest Empik możesz zamówić z odbiorem w salonie Empik. Produkty dostępne z odbiorem w salonie opisane są jako „Odbiór w salonie 0 zł " lub "Darmowa dostawa i odbiór".

Informację o statusie dostawy sprawdzisz w Historii transakcji na Twoim Koncie. Jeśli nie posiadasz konta status dostawy najszybciej znajdziesz w wiadomości email z potwiedzeniem złożenia zamówienia (kliknij w tym celu w link szczegóły).

Zaproszenie po odbiór zamówienia wyślemy do Ciebie w wiadomości e-mail i SMS.

Co należy przygotować, żeby odebrać zamównie w salonie?

  • kod klienta w aplikacji lub cztery ostatnie cyfry z numeru zamówienia w celu weryfikacji zamówienia w systemie;
  • kod odbioru, jeśli zamówienie było opłacone z góry (kod znajdziesz w email /SMS z zaproszeniem po odbiór).

Po poprawnej weryfikacji danych pracownik salonu wyda Twoje zamówienie.

Zachęcamy do sprawdzenia zawartości zamówienia na miejscu, aby w przypadku, gdy pojawią się uwagi lub watpliwości jak najszybciej zgłosić je pracownikowi salonu Empik.

info

Jak długo zamówienie czeka na odbiór?

Zamówienie będzie czekało na Ciebie przez 5 dni handlowych, licząc od momentu przyjęcia go przez salon.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz odebrać zamówienia (np. jesteś na urlopie), zaloguj się na Twoim Koncie, kliknij w szczegóły zamówienia i skorzystaj z opcji wydłużenia terminu odbioru o 4 dni.

Nieodebrane w terminie zamówienie zostanie odesłane do magazynu. Jeśli Twoje zamówienia nie będą odbierane z salonu, możliwość składania zamówień opłacanych przy odbiorze może zostać zablokowana (Regulamin empik.com: Realizacja zamówień i dostawa).

info

Odbiór zamówienia przez wskazaną przez Ciebie osobę

Nie możesz odebrać zamówienia? W Twoim imieniu może odebrać je wskazana przez Ciebie osoba. Wystarczy, że będzie ona znała wszystkie dane potrzebne do odbioru Twego zamówienia. Zalecamy, aby osobie, którą prosisz o odbiór zamówienia w Twoim imieniu, przekazać mail z zaproszeniem po odbiór zamówienia.

info

Nie masz kodu odbioru do zamówienia opłaconego z góry?

Sprawdź, czy wiadomość e-mail z zaproszeniem po odbiór nie trafiła do folderu typu „spam” lub „oferty” w Twojej skrzynce pocztowej.

Jeśli zgubisz maila z kodem identyfikacyjnym, możesz uzyskać nowy kod. Wystarczy, że zalogujesz się na stronie sklepu internetowego i wejdziesz w sekcję "Twoje Konto", a następnie w szczegóły danego zamówienia. Wybierz opcję generowania maila z nowym kodem. Skorzystanie z tej opcji, automatycznie unieważni poprzedni kod.

Nowy kod może też wygenerować dla Ciebie Pracownik Centrum Wsparcia Klienta. Zadzwoń, by uzyskać: + 48 22 462 72 50.

info

Nie możesz zamówić dostawy do salonu?

Jeśli dostawa do salonu jest niedostępna, oznacza to, że Twoja przesyłka jest za duża. Do salonów dostarczamy przesyłki nie większe niż 37cm x 26cm x 24cm, o wadze do 25 kg. Jeśli Twoja przesyłka jest większa lub cięższa skorzystaj z pozostałych, dostępnych form wysyłki.

Może się również zdarzyć, że wybrany przez Ciebie salon Empik jest czasowo wyłączony z powodu dużej ilości paczek oczekujących na odbiór i salon zostanie odblokowany dla zamówień dopiero po ich wydaniu.

Uwaga: terminowy odbiór zamówienia jest bardzo ważny. Jeśli 3 razy nie odbierzesz zamówienia lub więcej niż 4 zamówienia oczekują na Twój odbiór w salonie możesz mieć ograniczony wybór dostawy do salonu.

Punkty odbioru:
Salony Empik
Salony Empik - Punkty odbioru
Paczkomaty InPost
Przesyłka kurierska DPD
Sklepy Żabka
Przesyłka pocztowa
Placówki Poczty Polskiej