Joanna Chyłka - książki

Filtruj
Kategorie
Nowości
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Seria: joanna chyłka usuń

Książki o Joannie Chyłce

Seria o Joannie Chyłce to głośny cykl kryminałów prawniczych z elementami thrillera i sensacji. Ich autorem jest Remigiusz Mróz, który zapoczątkował serię publikacją powieści pt. „Kasacja”. Ukazała się ona w 2015 roku nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona, a w 2016 roku została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz wyróżniona Nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru.

Seria z Joanną Chyłką liczy kilkanaście powieści kryminalnych – „Kasacja” (2015), „Zaginięcie” (2015), „Rewizja” (2016), „Immunitet” (2016), „Inwigilacja” (2017), „Oskarżenie” (2017), „Testament” (2018), „Kontratyp” (2018), „Umorzenie” (2019), „Wyrok” (2019), „Ekstradycja” (2020), „Precedens” (2020), „Afekt” (2021) oraz „Egzekucja” (2021).

Joanna Chyłka – kobieta do zadań specjalnych

Główną bohaterką cyklu Remigiusza Mroza jest Joanna Chyłka – prawniczka o specjalizacji adwokackiej. Wspólnie ze swoim aplikantem Kordianem Oryńskim (Zordonem) rozwiązuje skomplikowane sprawy kryminalne, broniąc na sali sądowej osób oskarżonych o brutalne zbrodnie, w tym seryjne morderstwa, dzieciobójstwa czy zabójstwa w celu wyłudzenia.

Joanna Chyłka to przebojowa i bezkompromisowa kobieta, która zawsze stawia na swoim, nie zamierzając nikomu się podporządkowywać. Chętnie sięga po alkohol, przeklina oraz nie boi się przeciwstawiać wpływowym osobom. Ma przy tym opinię świetnego mecenasa, dlatego chętnie zgłaszają się do niej kolejni klienci. Jest w stanie posunąć się do bezwzględnych czynów, aby rozwiązać zagadki zbrodni i przekonać sędziów do swoich racji.

Czym wyróżnia się seria z Joanną Chyłką Remigiusza Mroza?

Remigiusz Mróz w swojej głośnej serii przedstawia wciągającą fabułę z częstymi i niespodziewanymi zwrotami akcji oraz licznymi intrygami. Czytelnik w trakcie lektury ma okazję poznać polską rzeczywistość prawniczą i dowiedzieć się, jak przebiegają dochodzenia czy rozprawy sądowe.

Autor cyklu o Joannie Chyłce często ukazuje w swoich książkach ważne problemy społeczne, np. terroryzm, korupcję polityczną, przemoc domową, rasizm czy dyskryminację mniejszości narodowych.

W naszym asortymencie znajdują się książki, ebooki i audiobooki z serii o Joannie Chyłce. Można więc samodzielnie wybrać sposób poznawania kolejnych perypetii tytułowej prawniczki.

więcej