Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)
Moc urządzenia
  • więcej
Liczba półek
Kolor

Grille

Grill umożliwia przygotowanie aromatycznych potraw zarówno w ogrodzie, jak i w podróży. W zależności od jego rodzaju potrawy będą miały odmienny smak i zapach. W naszym asortymencie znajdują się grille m.in. marki Activa, Landmann, Eurohit, Kaminer, Iso Trade, vidaXL, Toya czy Saska Garden.

Grille węglowe

Za tradycyjny grill ogrodowy uznaje się ten wymagający węgla drzewnego lub brykietu. Uzyskanie w nim właściwej temperatury wymaga czasu. Urządzenia tego rodzaju zwykle posiadają regulowane otwory wentylacyjne, które służą do kontroli temperatury bez konieczności otwierania pokrywy.

Grille gazowe

Grill gazowy podłączony do butli zasilany jest czystym propanem lub mieszanką propan-butan. Jego rozpalanie trwa krótko – zaledwie kilka minut i pozwala na osiągnięcie temperatury 200oC. Grille gazowe zostały stworzone tak, by chronić palnik przed skapującym tłuszczem. W urządzeniach tego typu nie ma bezpośredniego kontaktu między płomieniem a potrawą.

Na co zwracać uwagę przy wyborze grilla?

Wybierając grill ogrodowy, warto zwrócić uwagę na jego stabilność, trwałość i jakość materiałów. Grubsza blacha i żeliwny ruszt dłużej utrzymują ciepło. Z kolei metalowe kółka będą trwalsze niż te wykonane z tworzywa sztucznego. Istotnym elementem jest również liczba palników w grillu gazowym. Przydatne mogą okazać się dodatkowe akcesoria m.in. termometr do kontroli temperatury, półki boczne czy pokrywa.

Grille ogrodowe

Grille ogrodowe powinny być używane w wolnej przestrzeni – tarasie, werandzie czy pod wiatą. Na rynku znaleźć można grill trójnogi, który umożliwi obróbkę żywności zarówno przy użyciu drewna, jak i brykietu. Trzy punkty podparcia zapewniają urządzeniu stabilność. Wiele z nich posiada korbkę, która umożliwia regulację wysokości rusztu nad ogniskiem. Grille wiszące będą odpowiednie dla osób posiadających dużo wolnej przestrzeni w ogrodzie, gdyż rozstawione zajmują sporo miejsca. Można także wybrać grill z wędzarnią, czyli urządzenie przeznaczone szczególnie do większego ogrodu.

Grill turystyczny

Przed wyjazdem na piknik warto wyposażyć się w niewielkie, turystyczne urządzenie. Do najprostszych w obsłudze i najlżejszych modeli zaliczają się grille jednorazowe. Jest to prosta konstrukcja z tacką aluminiową oraz gotową rozpałką. Pozwala on przygotować szybki posiłek na łonie natury.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz grill, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom.

więcej

Dowiedz się więcej o grillach

Wszystkie artykuły

Grille

najczęściej zadawane pytania