Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Liczba zawartych elementów
  • więcej
Materiał
  • więcej

Filtracja wody

W kategorii tej znajdują się urządzenia do filtracji wody m.in. firmy Dafi, Brita, Black+Blum, Contigo, Wessper, Laica, Aquaphor czy Formaster. Oferta obejmuje butelki i dzbanki filtrujące wraz z wymiennymi filtrami oraz nakrętkami.

Filtracja wody do picia

Filtracja wody kranowej służy do usunięcia z niej chloru, metali ciężkich, pestycydów, herbicydów, rdzy, zanieczyszczeń mechanicznych, organicznych i mikrobiologicznych, a także substancji chemicznych. Może również nadawać wodzie właściwości izotoniczne. Wymienne filtry są zbudowane z siatki filtrującej, węgla aktywnego, żywicy jonowymiennej czy kulek ceramicznych i mineralnych.

Za pomocą filtru dzbankowego można przygotować wodę na herbatę, kompot, do przyrządzania posiłków czy kostek lodu. Filtracja wody w domu umożliwia także wykorzystanie jej do przygotowywania kaszki i mleka dla dzieci.

Domowa filtracja wody ma też swoje względy ekologiczne – zmniejsza zanieczyszczenie środowiska. Poprzez korzystanie z butelek wielorazowych, ogranicza się produkcję jednorazowych odpadów plastikowych. Przygotowywane z przefiltrowanej wody napoje zyskują na smaku i aromacie. Wlanie jej do czajnika zabezpiecza go przed osadami z kamienia i rdzy.

Urządzenia do filtracji wody – dzbanki, butelki, bidony

Dzbanki filtrujące mogą pomieścić około 2 litry wody. Powstają z bezpiecznego materiału i informują o konieczności wymiany wkładu. Niektóre modele mają także manualne lub elektroniczne wskaźniki lub sensory LED informujące o wymianie filtra. Jego przykładowa wydajność, w zależności od modelu, to 30 dni lub też przefiltrowanie od 150 do 300 litrów wody.

Butelki i bidony filtrujące mieszczą około 600-700 litrów wody. Mają niewielki, wymienny filtr węglowy, który starcza na przefiltrowanie około 150 litrów wody. Są najczęściej przezroczyste, zaprojektowane w różnych kolorach nakrętek i filtrów. Poręczne butelki to ekologiczne i praktyczne rozwiązanie. Bidony przydają się zwłaszcza osobom aktywnym, uprawiającym sport. Ich niewielki gabaryt sprawia, że łatwo można je zabrać na trening.

Zapoznaj się z naszą ofertą urządzeń do filtracji wody, dzięki którym zadbasz o ekologię oraz swoje zdrowie.

więcej

Sprawdź więcej artykułów o filtracji wody

Wszystkie artykuły