Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej

Kosmetyki samochodowe

Kosmetyki samochodowe służą utrzymaniu pojazdu w czystości. Pozwalają usunąć trudne zabrudzenia, zadbać o pielęgnację wnętrza czy jego odświeżenie. W naszym asortymencie znajdują się produkty marek takich jak K2, ADBL, Meguiars czy Sonax.
Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji nadwozia

Na stan karoserii mają wpływ czynniki atmosferyczne, kamienie, owady, a także osady drogowe. Dzięki właściwej konserwacji samochód zyska estetyczny wygląd. Wydłuży się też czas jego eksploatacji. Wydatnie pomogą w tym kosmetyki samochodowe do pielęgnacji nadwozia.

Do tej grupy preparatów zalicza się na przykład szampon z woskiem i aktywna piana. Aby zadbać o bezpieczeństwo na drodze, można zakupić preparat do oczyszczania szyb i lusterek. Ułatwia on odrywanie się kropli wody od takich powierzchni. Dzięki temu poprawia się widoczność na drodze.

Pielęgnacja wnętrza z kosmetykami samochodowymi

Zmienne warunki atmosferyczne wpływają też na liczne zabrudzenia wnętrza pojazdu. Aby utrzymać swój samochód w czystości, trzeba dbać o pielęgnację wnętrza.

W tym celu należy na przykład czyścić tapicerkę. W zależności od tego, z jakich tkanin wykonane są siedzenia i elementy wyścielające wnętrze, należy właściwie dobrać do nich kosmetyk. Dostępne są preparaty do pielęgnacji tapicerki skórzanej, weluru, żakardu czy innych tworzyw sztucznych.

Ponadto do wyboru jest wiele kosmetyków samochodowych do pielęgnacji kokpitu i plastików, deski rozdzielczej czy wykładzin. Można zdecydować się na pianki, mleczka, płyny czy wilgotne chusteczki.

Profesjonalne kosmetyki samochodowe do trudnych zabrudzeń

Uporczywe plamy w samochodzie można usunąć własnoręcznie. Na rynku dostępne są kosmetyki do usuwania trudnych zabrudzeń. Pomoże w tym np. płyn do nalotów rdzy, wilgotne ściereczki i gąbki, preparat do usuwania owadów czy środek do pozbywania się kleju, gumy, żywicy i smoły.

Zapachy samochodowe

Przygotowując pojazd do miłej i komfortowej jazdy, warto zadbać też o dobranie odświeżającego zapachu samochodowego. Posłużą do tego zawieszki z olejkami eterycznymi lub pojemniczki i woreczki z kompozycjami zapachowymi. Można je powiesić na lusterku lub wpiąć w kratkę nawiewu. Wśród zapachów samochodowych znajdują się też mgiełki, które po rozpyleniu zapewniają odświeżający zapach.

Zapoznaj się z kosmetykami samochodowymi z naszego asortymentu i wypróbuj je w swoim samochodzie.

więcej