Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)

Mopy

Mop do podłogi pozwala w wygodny i szybki sposób odświeżyć podłogę oraz usunąć z niej zabrudzenia. Skutecznie czyści i dezynfekuje powierzchnię oraz pozwala wyeliminować nawet do 95% mikroorganizmów i bakterii. Do mopa najczęściej dołączone jest także wiadro z sitkiem do odciskania wody. 

Rodzaje i zastosowanie mopów

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje mopów tradycyjnych. 

Mop sznurkowy z wiadrem to jeden z najpopularniejszych i najtańszych modeli tego typu sprzętów. Końcówka zbudowana jest z dużej ilości sznurków wykonanych z bawełny, mikrofibry lub włókien syntetycznych. Mopy sznurkowe cechują się wysoką zdolnością wchłaniania i można ich używać do wszystkich rodzajów podłóg. Sprawdzają się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. 

Na podobnej zasadzie działają też mopy paskowe, które zamiast sznurków wyposażone zostały w wąskie paski z tkaniny. 

Mopy płaskie to najbardziej uniwersalny rodzaj mopów. Nakładki do mopów płaskich mogą być wykonane z mikrofibry o gładkiej powierzchni lub z frędzlami. Ich zaletą jest to, że nie pozostawiają smug na czyszczonej powierzchni i docierają do trudno dostępnych miejsc, np. pod szafką lub łóżkiem. Mop płaski z wiadrem sprawdza się jako mop do paneli, podłóg drewnianych lub terakoty

Mop płaski z wyciskaczem często posiada w komplecie wiadro z systemem dwóch komór na wodę czystą i brudną, który dodatkowo umożliwia wylanie wody tylko z jednej komory. 

Dostępne są także mopy płaskie ze spryskiwaczem, które dodatkowo zostały wyposażone w zbiornik na wodę i detergent pozwalający na spryskiwanie podłogi w trakcie sprzątania. Zaletą mopa z dozownikiem jest brak wiadra, co przekłada się na zaoszczędzenie przestrzeni w domu i wygodę użytkowania. 

Mop obrotowy posiada obrotową głowicę, która ułatwia odciskanie końcówki z nadmiaru wody. Wiadro dołączone do mopa wyposażone jest w pedał, którego naciśnięcie uruchamia ruch obrotowy. 

Sprawdź szeroką ofertę mopów do podłogi i wybierz model, który najlepiej spełni twoje oczekiwania.  

więcej