Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Typ grzałki
Moc urządzenia
  • więcej
Zabezpieczenia
  • więcej

Czajniki elektryczne

Do podgrzewania lub zagotowania wody można użyć zwykłego garnka lub czajnika przeznaczonych do płyty gazowej, elektrycznej lub indukcyjnej, ale coraz częściej wykorzystuje się do tego czajniki elektryczne. Przez ostatnie lata ich konstrukcja uległa zmianie. Taki sprzęt posiada podstawę, która ułatwia odstawienie czajnika po użyciu. Sam dzbanek nie jest z reguły bezpośrednio podłączony do gniazdka elektrycznego. Obecnie dostępne są również czajniki elektryczne bezprzewodowe znanych i cenionych w branży elektronicznej marek, które znajdziesz również w naszej ofercie.

Podstawowe i dodatkowe funkcje czajników elektrycznych

Bezprzewodowy czajnik elektryczny może gotować wodę aż do osiągnięcia temperatury wrzenia bez możliwości regulowania jej, ale na rynku są już modele, które nagrzewają się do konkretnej temperatury, którą można samodzielnie ustawić. Zdecydowana większość takich urządzeń ma także wskaźnik poziomu wody. Producenci wyposażają swoje sprzęty w automatyczne wyłączanie, ale i w inne dodatkowe zabezpieczenia: przed przegrzaniem i przed włączeniem pustego czajnika. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest filtr antyosadowy, który sprawia, że maleje częstotliwość, z jaką trzeba czyścić urządzenie z kamienia i osadów, co ma niebagatelny wpływ na komfort użytkowania.

Standardem są już czajniki elektryczne z ukrytą grzałką, które znacząco ułatwiają utrzymanie urządzenia w czystości. To grzałka płaska – płytowa, zaś starsze i tańsze modele takich urządzeń mogą mieć zainstalowaną grzałkę spiralną.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze czajnika elektrycznego?

Jednym z kryteriów wyboru odpowiedniego sprzętu jest materiał, z jakiego został on wykonany. Dużą popularnością cieszą się solidne i trwałe produkty ze stali nierdzewnej albo lekkie i często bardzo tanie sprzęty plastikowe – wykonane z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Przezroczyste szklane czajniki niewątpliwie mają walory estetyczne, czego przykładem mogą być np. urządzenia Zelmer ze stali nierdzewnej i żaroodpornego szkła, choć trzeba liczyć się z tym, że ich czyszczenie wymaga większego nakładu pracy niż w przypadku czajników nieprzezroczystych.

Czajnik warto dopasować także pod względem pojemności. Mniejszy, który pomieści 1 l, będzie wystarczający dla jednej lub dwóch osób w domu. Natomiast dla większej rodziny może być to model o pojemności 1,7, 1,9 czy 2,2 l, który pozwoli za jednym razem zagotować wodę na kilka kubków czy szklanek. Istotnym parametrem jest moc czajnika. Im jest ona wyższa, tym szybciej zagotujemy wodę.  

W naszej ofercie znajdziesz również inteligentne czajniki elektryczne Xiaomi, które posiadają wyświetlacze cyfrowe. Widnieje na niej aktualna temperatura wody. Użytkownik może korzystać z takiego sprzętu nawet z poziomu zainstalowanej w smartfonie aplikacji, a co za tym idzie – obsługiwać go zdalnie. Sprawdź, jakie są ceny tych urządzeń i porównaj ich moc. Wybierz takie, które spełni Twoje oczekiwania.

więcej

Czajniki elektryczne - najczęściej zadawane pytania