Lego Technic

Lego Technic to linia klocków dla prawdziwych konstruktorów. Powstała w 1977, od razu zyskała uznanie dzieci na całym świecie. Jak się później okazało, coraz bardziej zaawansowane modele, skutecznie przyciągnęły do siebie także dorosłych sprawiając, że tworzenie złożonych konstrukcji stało się rozrywką rodzinną i międzypokoleniową. Techniczna linia Lego jest stale rozwijana, a dostępny w niej asortyment poszerzany o  nowe zestawy o stale rosnącej złożoności zastosowanych w nich mechanizmów. W naszej ofercie znajdziesz klocki skierowane do konstruktorów początkujących, tych bardziej zaawansowanych, a także mistrzów Lego Technic, gotowych na prawdziwe inżynierskie wyzwanie.

Cechy charakterystyczne zestawów Lego Technic

Znakiem rozpoznawczym zestawów Lego Technic jest inny, niż znany ze wszystkich pozostałych linii Lego, sposób łączenia poszczególnych klocków. Tradycyjne okrągłe wypustki zastąpione tu zostały plastikowymi trzpieniami, belkami i zaciskami. Daje to zdecydowanie większą swobodę budowania oraz umożliwia tworzenie bardziej zaawansowanych połączeń, nieosiągalnych przy użyciu tradycyjnych klocków z wypustkami. Jednocześnie, budowanie z takich klocków wymaga bardziej zaawansowanego planowania przez co doskonale rozwija myślenie przyczynowo - skutkowe i myślenie logiczne.

Zastosowanie nowych rodzajów komponentów i połączeń między nimi, zaowocowało możliwością tworzenia zaawansowanych mechanizmów takich jak skrzynie biegów, silniki oraz wirniki. W związku z tym linia Lego Technic to nie lada gratka nie tylko dla domorosłych konstruktorów, ale także wszystkich fanów motoryzacji.

Najpopularniejsze modele Lego Technic

Helikoptery, śmigłowce, łodzie, ciężki sprzęt budowlany tj. dźwigi, koparki i wózki widłowe, motocykle oraz samochody to główne modele Lego Technic jakie odnajdziesz w naszej ofercie. Poza samym rodzajem pojazdu, możesz z niej wybrać także stopień złożoności danego zestawu oraz ilość zastosowanych w nim technologii. Niektóre modele  dodatkowo wyposażone zostały w mechanizm zdalnego sterowania, zapewniający możliwość prowadzenia wcześniej zbudowanego z klocków pojazdu. Do najbardziej złożonych i zaawansowanych propozycji Lego Technic z pewnością zaliczyć można klocki Bugatti Chiron, klocki Lamborghini Sián, a także klocki Koparka Liebherr. Wszystkie te modele, powstałe przy współpracy z producentami ich pierwowzorów, oddają ich styl, funkcjonalność oraz kunszt ich zaawansowanych mechanizmów.

Sprawdź naszą ofertę klocków z linii Lego Technic i wybierz z niej zestaw, który na długie godziny pochłonie twoje dziecko i pozostałych domowników.

więcej

LEGO® – najczęściej zadawane pytania