Harry Potter - książki

Filtruj
Kategorie
Polecane
Nowości
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
  • więcej
Wydawnictwo
  • więcej
Cena
Ocena

Seria książek o Harrym Potterze

Harry Potter to seria siedmiu powieści dla dzieci i młodzieży, której autorką jest brytyjska pisarka J.K Rowling.

Saga składa się z 7 tomów, a pierwsza jej część pt. “Harry Potter i Kamień Filozoficzny” ukazała się w 1997 roku i bardzo szybko zdobyła rzeszę fanów na całym świecie. Powieści zostały wydane w 80 językach, a sprzedaż książek przekroczyła 500 milionów egzemplarzy.

Postać Harrego Pottera uznawana jest współcześnie za ikonę popkultury. Cykl cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników w różnym wieku, a cała saga stała się wielopokoleniową lekturą, która została okrzyknięta bestsellerem wszechczasów.

Książki o Harrym Potterze

W naszym asortymencie znajdziesz całą sagę powieści o młodym czarodzieju, który wraz ze swoimi przyjaciółmi Ronem Weasleyem i Hermioną Granger przeżywa mnóstwo ekscytujących przygód w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart.

Głównym wątkiem serii jest pojedynek Harrego Pottera z potężnym czarnoksiężnikiem, Lordem Voldemortem, którego obawia się cały świat czarodziejów. Dąży on do przejęcia władzy w świecie magii. Młodego Pottera uznaje za swojego największego wroga, gdyż dostrzega w nim duży potencjał mocy i zdolności magicznych. Harry jednak staje zupełnie po przeciwnej stronie barykady i chce uchronić świat przed mrokiem i demonicznymi siłami, które reprezentuje “Ten, którego imienia nie wolno wymawiać” 

Poszczególne części Harrego Pottera reprezentują różne etapy dojrzewania bohatera. Każda cześć to kolejny rok z jego życia w Hogwarcie i mierzenie się nie tylko z atakami Lorda Voldemorta, ale również z codziennością życia zwykłego czarodzieja oraz z innymi nadprzyrodzonymi wydarzeniami, które mają miejsce w magicznym świecie.

Książki o Harrym Potterze są wielopłaszczyznowe. Można w nich odnaleźć elementy powieści młodzieżowej, przygodowej, fantasy, romantycznej, a nawet wątki rodem z dreszczowców. Wszystko to sprawia, że Harry Potter jest uwielbiany przez dzieci, młodzież, dziewczynki, chłopców oraz dorosłych czytelników, a każda kolejna część dostarcza szeregu emocji i niezapomnianych wrażeń.

Zapoznaj się z naszą ofertą książek o Harrym Potterze, wśród których znajdziesz różne wydania popularnego cyklu, a także książki uzupełniające, które opisują na przykład magiczne stworzenia ze świata czarodziejów lub prezentują magiczne receptury kulinarne z kuchni Hogwartu.  

więcej

Książki o Harrym Potterze - najczęściej zadawane pytania