Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Funkcje ładowarek samochowych
  • więcej
Kolor
Liczba złączy

Ładowarki samochodowe do wszystkiego

Ładowarki samochodowe to stosunkowo proste i tanie urządzenia używane do ładowania telefonów komórkowych, tabletów, nawigacji GPS, przenośnych głośników, aparatów fotograficznych a nawet do zasilania lodówek samochodowych.

Wybór odpowiedniej ładowarki samochodowej zależy od kilku istotnych elementów.

Napięcie i natężenie prądu ładowarki samochodowej ma decydujący wpływ na tempo ładowania podłączonych do niego urządzeń oraz zachowanie parametrów ich baterii. W kontekście napięcia wejściowego podawanego w Voltach (V) większość ładowarek przygotowana jest do pracy z instalacjami 12V stosowanymi w pojazdach osobowych oraz 24V stosowanymi w pojazdach ciężarowych. Jednocześnie napięcie wyjściowe (również podawane w Voltach (V)) dobrane jest tak by zapewnić założone przez producenta ładowarki i kluczowe dla czasu ładowania właściwe natężenie prądu. To natężenie prądu podane w Amperach (A) decyduje w największym stopniu o tempie w jakim naładowana zostanie bateria urządzenia.

Warto zauważyć, że ładowarki samochodowe oferują natężenie prądu w zakresie 1-2A. Ładowarki oferujące wyższe napięcie i natężenie są często ładowarkami o wielu portach (umożliwiającymi podłączenie wielu urządzeń w jednym czasie) w związku z czym natężenie rozkłada się na te porty i przeważnie na żadnym z portów nie przekracza znacząco poziomu 2 Amper.

Technologie szybkiego ładowania dostępne obecnie w telefonach wymagają dostosowanych do tego ładowarek ponieważ najczęściej to ładowarki zarządzają procesem szybkiego ładowania w sposób bezpieczny dla telefonu i jego baterii. Ładowarki tego typu charakteryzują się znacznie wyższymi parametrami w zakresie napięcia i natężenia jednakże są one wykorzystywane w kontrolowany sposób.

Funkcje i możliwości ładowarek samochodowych

Ilość i rodzaj portów w ładowarce samochodowej to parametr istotny ze względu na nasze potrzeby. Większość ładowarek oferuje porty USB do których można podłączyć przewody zakończone końcówką dopasowaną do naszego urządzenia jak na przykład microUSB, miniUSB, USB-A, USB-B, USB-C, Lightning. Możemy też zdecydować się również na ładowarkę z przewodem zainstalowanym na stałe i zakończonym odpowiadającą nam końcówką.

Część kierowców poszukuje ładowarek samochodowych z dodatkowymi funkcjami by zminimalizować ilość akcesoriów w kabinie pojazdu. Najczęściej wybierane są ładowarki zintegrowane z uchwytami na telefon w tym wersje z funkcją ładowania indukcyjnego, ładowarki z systemami głośnomówiącymi czy też ładowarki z transmiterami FM.

Wybierając ładowarkę samochodową warto zwrócić uwagę na jej rozmiar w kontekście lokalizacji gniazda zasilania w samochodzie. Zbyt wysokie lub zbyt szerokie ładowarki w wybranych pojazdach mogą się zwyczajnie nie zmieścić ale zdarza się również że zbyt małe, minimalistyczne ładowarki powodują trudności gdy trzeba je wyjąć z gniazda zasilającego. Dla podróżujących w nocy istotna może się okazać lokalizacja, kolor i jasność ewentualnych diod sygnalizujących podłączenie ładowarki do źródła zasilania i trwanie procesu ładowania. Kwestią gustu pozostaje wybór koloru i materiału z jakiego ładowarkę wykonano.

więcej