Filtruj
Kategorie
Kąpiel i pielęgnacja
Marka
  • więcej
Bohater
  • więcej
Cena
Ocena klientów
Dostępność

Ręczniki i okrycia kąpielowe dla dzieci i niemowląt

Okrycie kąpielowe oraz ręcznik dla niemowlaka to niezbędne przedmioty podczas kąpieli dziecka. Akcesoria różnią się ze względu na rodzaj tkaniny (np. bawełna, włókna bambusowe), rozmiar (wyróżnia się ręczniki o wymiarach 80 × 80, 100 × 100 i 70 × 140 cm) oraz obecność kapturka, który ułatwia suszenie głowy niemowlaka.

Jaki ręcznik kąpielowy dla niemowlaka wybrać?

Skóra niemowląt jest delikatna i niezwykle wrażliwa. Odpowiednio dobrany ręcznik pozwala zapobiec wystąpieniu podrażnień na skórze dziecka. Dla noworodków oraz niemowląt polecane są ręczniki kąpielowe o rozmiarach od 80 x 80 do 100 × 100 cm. To wystarczająca powierzchnia, by móc swobodnie otrzeć z wody ciało niemowlaka po kąpieli.

Kolejnym ważnym kryterium jest rodzaj tkaniny. W naszym asortymencie znajdują się ręczniki wykonane m.in. z wysokiej jakości bawełny, bawełnianej tkaniny typu frotté i włókien bambusowych. Dostępne są również ręczniki z syntetycznego materiału (np. 60 % bambusa i 40% bawełny) oraz produkty wzbogacone o elementy wykonane z weluru.

Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się bambusowe ręczniki dla niemowląt. Konsumenci cenią je za dużą absorpcję wody, krótki czas schnięcia oraz właściwości antyalergiczne, antygrzybiczne i antybakteryjne. Do zalet należy również ekologiczny sposób wytwarzania tego rodzaju ręczników. Do wad nawet kilkukrotnie wyższa cena w stosunku do ich bardziej powszechnych, bawełnianych odpowiedników.

Ręcznik z kapturkiem czy bez?

W przypadku starszych, kilkuletnich dzieci bardziej trafionym zakupem okażą się ręczniki bez kapturków, o większym rozmiarze i wyglądzie, który odpowiada zainteresowaniom dziecka. W naszym asortymencie znajduje się wiele produktów, zaprojektowanych z myślą o najmłodszych fanach kreskówek (np. ręcznik ze świnką Piggy), gier, a nawet klubów piłkarskich. Ręcznik z kapturkiem dla niemowlaka znacznie ułatwia osuszanie głowy dziecka. Pozwala też chronić wrażliwy organizm przed przeciągiem i zmianami temperatury.

W naszej ofercie znajdziesz zarówno tematycznie ręczniki z ulubionymi postaciami kreskówek twojego dziecka, jak i hipoalergiczne, szybkoschnące okrycia kąpielowe z kapturkiem dla niemowląt. Sprawdź naszą szeroką ofertę i wybierz najlepszy ręcznik dla twojego dziecka.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego