Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Funkcje wideorejestratorów
  • więcej
Wielkość ekranu
  • więcej
Komunikacja urządzenia
  • więcej
Przysłona (f/)
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej

Wideorejestratory

Wideorejestratory czy też kamery samochodowe to urządzenia służące do rejestracji sytuacji na drodze przed i za samochodem, a także do nagrywania wnętrza kabiny. Materiały z wideorejestratorów wykorzystuje się przede wszystkim w celu wyjaśnienia przyczyn wypadków i wskazania kierowców odpowiedzialnych niebezpieczną sytuację lub kolizję drogową. Potrafią one także zarejestrować sprawcę, który uszkodzi zaparkowany samochód pod nieobecność kierowcy.

Wideorejestratory z wewnętrznymi i zewnętrznymi kamerami

Podstawowe modele wideorejestratorów posiadają jedną kamerę przeznaczoną do filmowania sytuacji przed pojazdem. To właśnie tam może dojść do największej ilości zdarzeń wymagających wyjaśnienia z pomocą zarejestrowanego obrazu.

Bardziej rozbudowane zestawy posiadają dodatkową kamerę filmującą sytuację na drodze za pojazdem. Mimo, iż uderzenie w tył pojazdu zazwyczaj jednoznacznie wskazuje na winę kierowcy za nami, nie zawsze jest to takie oczywiste.

Część kierowców decyduje się również na kamery filmujące wnętrze kabiny.a Zazwyczaj są one wykorzystywane w pojazdach służących do pracy, przewożących osoby lub towary. Kamerę tylną lub wewnętrzną często można dokupić jako dodatek do kamery przedniej.

Wideorejestrator z czujnikiem parkowania

Wideorejestratory z czujnikiem parkowania mogą działać na kilka sposobów, a wybrane modele mają możliwość wyboru sposobu działania z pośród kilku dostępnych. W trakcie parkowania kamery mogą rozpocząć nagrywanie po wykryciu ruchu lub wstrząsu, nagrywać cały czas w trybie poklatkowym lub rejestrując obraz w trybie ciągłym (choć zazwyczaj w obniżonej jakości). Wybór takiego modelu sprawia, że nie trzeba kupować czujnika parkowania i kamery cofania.

Ze względu na ograniczoną pojemność pamięci, w której zapisywany jest nagrywany film, kamery pracują w trybie pętli. Najstarszą część nagrania kasują, by zastąpić ją najnowszą.

Kamery samochodowe z czytelnym nagraniem

Materiał nagrany kamerą samochodową musi być przede wszystkim czytelny w trakcie jego odtwarzania. Za jakość odpowiada obiektyw oraz matryca przetwarzająca obraz na postać cyfrową. W przypadku obiektywu istotny jest kąt widzenia, który pozwala rejestrować całą szerokość drogi przed pojazdem wraz z poboczami (wartości 140 do 160 stopni są jednymi z najlepszych, im wyższa wartość tym większy jest kąt widzenia obiektywu).

Największą popularnością cieszą się wideorejestratory z rozdzielczością Full HD (1920x1080 pikseli) ale możemy zdecydować się na jeszcze lepsze rozdzielczości typu 2K (2560x1440 pikseli) lub 4K (3840x2160 pikseli). Ilość klatek na sekundę nie powinna być przy tym niższa niż 25fps (frames per second), a optymalnym rozwiązaniem są modele rejestrujące obraz z szybkością 60fps.

Wysoka rozdzielczość z połączeniu z dużą liczbą klatek na sekundę daje największą szansę na odczytanie numeru rejestracyjnego sprawcy pomimo dużej odległości, dużej prędkości, ciemności czy też złej pogody.

Kamera samochodowa dobrze sprawdzi się jako prezent dla fana motoryzacji

Wybór dobrego wideorejestratora to istotna decyzja, dlatego warto dokładnie zapoznać się z naszą ofertą kamer samochodowych!

więcej

Dowiedz się więcej

Wszystkie artykuły

Wideorejestratory - najczęściej zadawane pytania