Filtruj
Kategorie
Mój Empik
Liczba kartek
Kolor
Format
Ocena
Cena (od-do)

Oxford

Oxford to francuska marka artykułów szkolnych i biurowych założona w 1964 roku w Caen. Należy do firmy Hamelin. W asortymencie tego producenta znajdują się m.in. zeszyty, notatniki, kołonotatniki, bruliony, kalendarze, organizery, bloki, piórniki, segregatory, teczki, albumy, przekładki i koszulki z perforacją. Oxford jako pierwsza marka notatników w Europie uzyskała certyfikat Ecolabel, przyznawany firmom oferującym produkty przyjazne środowisku.

Oxford – zeszyty i notesy

Notesy i zeszyty Oxford powstają z wysokiej jakości papieru, który jest śnieżnobiały, miękki w dotyku, a także odporny na rozdarcia czy przesiąkanie tuszu. Wyróżnia go satynowe wykończenie i gładka powierzchnia, która zapewnia wysoki komfort pisania. Gramatura papieru marki Oxford wynosi 80 g/m2 lub 90 g/m2. Zeszyty mają miękką okładkę, pokrytą połyskującym lakierem, matowym laminatem lub wodoodporną folią z polipropylenu, która chroni notatki przed brudem, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Zeszyty Oxford są dostępne w wersji z napisami, które wskazują przedmiot szkolny. Na niektórych okładkach znajduję się kolorowy nadruk, np. zwierząt czy roślin.

Można wybrać notes lub zeszyt Oxford w różnym formacie, w tym A4, A5, A6 czy B5. Oferta francuskiej marki obejmuje zeszyty w kratkę, linię, z linią na marginesie oraz z czystymi kartkami. Artykuły te mają zszywany grzbiet w celu zwiększenia wytrzymałości. Notesy Oxford są przystosowane do łatwego odrywania klejonych od góry kartek. Można wybierać spośród notatników w różnych kolorach i ciekawych wzorach, w tym nawiązujących do stylistyki akademickiej. Wybrane notesy mają barwione brzegi stron i wyjmowane przekładki. Marka Oxford stworzyła bezpłatną aplikację, umożliwiającą skanowanie zapisów z notatnika, a następnie ich zapisywanie i udostępnianie.

Kalendarze Oxford

Asortyment marki Oxford obejmuje również kalendarze, dostępne w wielu interesujących wzorach, np. roślinnych. Najczęściej przyjmują pastelowe barwy, lecz można również znaleźć modele zaprojektowane w stonowanych kolorach, np. czarnym, brązowym czy granatowym. Każdy kalendarz Oxford został pokryty przyjemną w dotyku folią, która chroni go przed uszkodzeniami. Niektóre kalendarze zostały ozdobione za pomocą złoceń i umieszczone w eleganckiej okładce.

Teczki Oxford

Do wyboru są także różnego rodzaju teczki, np. kartonowe, polipropylenowe czy harmonijkowe. Przyjmują one różny rozmiar i są dodatkowo bigowane, aby można było archiwizować dowolne dokumenty – nawet kilkaset w jednej teczce. Każda teczka Oxdord jest miękka w dotyku i zamykana na narożne gumki. Teczki harmonijkowe mają kilkanaście przegródek, co umożliwia łatwą segregację dokumentów na różne kategorie. W zestawie często znajdują się etykiety zawartości, aby można było szybko odnajdywać potrzebne akta.

Sprawdź dostępne w naszej ofercie artykuły marki Oxford i wybierz spośród nich produkt, którego potrzebujesz do biura, szkoły czy na uczelnię.

więcej