Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Cena
Sprzedawca
  • więcej
Ocena
Materiał ramy
  • więcej
Liczba biegów
  • więcej
Rodzaj przerzutki
Marka przerzutek
Kolor
Hamulce
  • więcej
Marka hamulców
  • więcej
Materiał

Rowery dla dzieci

Zachęć swoją pociechę już od najmłodszych lat do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. W naszym sklepie znajdziesz rowery dla dzieci w różnym wieku. Są to jednoślady najbardziej znanych marek, m.in. Kellys, Milly Malky, Mbike, Kands, Author, Kross czy Romet. Rowery dla dzieci z naszej oferty spełniają wysokie standardy jakości, bezpieczeństwa oraz komfortu.

Pierwszy rower dla dziecka

Dla dzieci poniżej trzeciego roku życia polecamy pozbawione pedałów jeździki oraz rowerki biegowe. Są to prostej konstrukcji pojazdy bez napędu i łańcucha. Sprzyjają ćwiczeniu przez malucha koordynacji ruchowej, siły oraz równowagi. U nas znajdziesz także modele z zabezpieczeniem przed przesadnym przechyleniem się dziecka do tyłu podczas jazdy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rower dla dziecka?

Rower do samodzielnej jazdy może być używany już przez pociechy w wieku 3-4 lata. Na początek warto zdecydować się na model z asekuracyjnymi kółkami bocznymi lub pchaczem. Rower dla dziecka powinien być lekki i bezpieczny. Nie może w nim zabraknąć chociaż jednego hamulca szczękowego lub tarczowego. Zwróć również uwagę na odpowiednią geometrię ramy pojazdu, umożliwiającą łatwe wsiadanie oraz zsiadanie, a także regulację wysokości siodełka i kierownicy. W naszej ofercie bez trudu znajdziesz jednoślady spełniające wszystkie te kryteria. Wiele z nich zostało również wyposażonych w osłonkę na łańcuch, błotniki, antypoślizgowe pedały i kierownicę, dzwonek oraz odblaskowe światła.

Jaki rozmiar kół będzie odpowiedni w rowerze dziecięcym?

Koła w rowerze powinny być dostosowane do wieku i wzrostu dziecka. Dla malucha do czterech lat wybierz pojazd z kołami w rozmiarze 12 cali. Powyżej czwartego roku życia sprawdzą się najlepiej rowery dla dzieci 20” lub 16”. Dla nastolatków będą już odpowiednie jednoślady z kołami 24-calowymi.

Porównaj rowery dla dzieci dostępne w naszym sklepie internetowym. Wybierz model, który przypadnie do gustu twojej pociesze, a zarazem zapewni jej bezpieczeństwo oraz komfortową jazdę.

więcej
Dopasuj swój rower

Zobacz więcej artykułów o rowerach

Wszystkie artykuły

Rowery dla dzieci - najczęściej zadawane pytania