Filtruj
Kategorie
Kategorie
Empik Premium
Nowości
Seria
  • więcej
Język wydania
Gatunek mangi
Dostępność
Ocena
Cena

Komiksy manga

Komiksy w Polsce są gatunkiem mającym bogatą historię. Najbardziej znanymi w naszym kraju autorami są Janusz Christa i zmarły w styczniu 2021 roku Papcio Chmiel. Nie brakuje u nas jednak fanów typowej japońskiej sztuki komiksowej, czyli mangi. W naszej ofercie znajdziesz wiele dzieł tego typu. Odkrywaj mangę krok po kroku i ciesz się z kolejnych komiksów, które możesz kupić w naszym sklepie.

Czym właściwie jest manga?

Kultura i obyczaje Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli Japonii, dla nas – Polaków i większości Europejczyków są zaskakujące. Jednym z elementem popkultury japońskiej jest właśnie manga. Nazwa ta wykorzystywana jest w celu określenia nie tylko sztuki komiksowej, ale i powieści graficznych, które początkowo były wydawane w Japonii. Na wzór mangi tworzy się dziś również i inne komiksy.

Cechy charakterystyczne komiksów manga

O ile komiksy polskie czy amerykańskie są zwykle pełne wyrazistych kolorów, o tyle manga najczęściej tworzona jest w konwencji czarno-białej. Tylko specjalne wydania takich komiksów korzystają z pełnej palet barw.

Mangę można rozpoznać już na pierwszy rzut oka – po wyglądzie postaci, które w niej występują. Jej bohaterowie mają nienaturalnie duże oczy, małe nosy i usta, niemal zawsze wyróżniają ich także niecodzienne fryzury. W wydaniach kolorowych postacie miewają włosy w nienaturalnych kolorach: zielone, niebieskie czy różowe. Co więcej, komiksy manga czyta się od prawej do lewej strony. Warto o tym pamiętać, aby nie czytać w nieodpowiedniej kolejności.

Manga dla każdego

Możemy wymienić wiele różnego rodzaju grup odbiorców mangi. Są wśród nich zarówno pozycje dla dzieci i młodzieży, jak i takie publikacje, które adresowane są wyłącznie do dorosłych. Występują one w oddzielnych seriach. Możesz sięgnąć m.in. po mangi Hanako, My Hero Academia, Noragami czy Kuroshitsuji. Zakup całej serii świetnie sprawdzi się jako prezent na Dzień Dziecka dla fana mangi i komiksów!

Przeglądaj znajdujące się w naszej ofercie komiksy manga lub japońskie pozycje w polskim przekładzie. W naszym asortymencie znajdziesz też zapowiedzi najnowszych publikacji należących do tego gatunku.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego

Komiksy i manga – najczęściej zadawane pytania