Seria High Note

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Wydawnictwo
Cena
Ocena

High Note - podręczniki do liceum i technikum

High Note to seria podręczników i zeszytów ćwiczeń do nauki języka angielskiego w liceum oraz technikum. Ukazują się one nakładem brytyjskiego wydawnictwa Pearson z siedzibą w Londynie, które zostało założone już w 1844 roku. Łączy działalność wydawniczą i edukacyjną.

Seria podręczników High Note

Seria High Note wydawnictwa Pearson składa się z pięciu części. Podręczniki te są zgodne z aktualnie obowiązującą w Polsce podstawą programową dla szkół średnich i umożliwiają zdobycie kompetencji wymaganych na maturze. Pozwalają poszerzać zakres słownictwa oraz doskonalić umiejętności językowe z zakresu pisania, czytania, mówienia i rozumienia ze słuchu. Najważniejsze nowe słowa i zwroty są wyróżniane kolorem, a następnie uczeń może je utrwalać w ćwiczeniach leksykalnych. Zasady gramatyczne zostały wyjaśnione w języku polskim, wraz ze wskazaniem najczęściej popełnianych błędów.

Podręczniki High Note przygotowują uczniów do wyzwań, które czekają na nich podczas studiów oraz na rynku pracy. Poszczególne rozdziały są poświęcone m.in. tematyce planowania i rozwijania kariery, poszukiwania pracy, tworzenia CV, pracy w grupie czy tworzenia prezentacji multimedialnych. Każdy podręcznik przedstawia także interesujące dla młodzieży zagadnienia, dotyczące np. współczesnej popkultury, sportu czy świata mody.

High Note 1, 2, 3, 4, 5 – ćwiczenia

Seria High Note obejmuje również zeszyty ćwiczeń do szkoły średniej. W publikacjach znajdują się różnego typu zadania maturalne, w tym otwarte, zamknięte, transformacje, tłumaczenia oraz polecenia uzupełniania luk. Książki zawierają także sprawdziany kumulatywne, sprawdzające wiedzę z szerokiej partii materiału.

Niektóre zadania są powiązane z filmami dokumentalnymi i komunikacyjnymi, dostępnymi na internetowej platformie eDesk po wprowadzeniu kodu dostępu. Uczeń może także korzystać z interaktywnych wersji zeszytów ćwiczeń i podręczników z serii High Note.

Sprawdź naszą ofertę książek z serii High Note Pearson dla uczniów liceum i technikum. Wybierz interesującą cię część kursu.

więcej

Przeczytaj więcej o podręcznikach

Dowiedz się więcej!