Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Marka
Dostępność
Ocena
Cena (od-do)

KOH-I-NOOR - artykuły

Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu marki KOH-I-NOOR, która istnieje od 1790 roku. Wybierz artykuły plastyczne i piśmiennicze od producenta, który przez kolejne stulecia doskonalił metody produkcji farb, kredek czy ołówków.

Marka z historią

Firma KOH-I-NOOR powstała w 1790 roku w Wiedniu w Austrii, za sprawą Josepha Hardtmutha, który był jej założycielem. Początkowo ten producent ołówków prowadził działalność pod nazwą L&C Hardtmuth.

Po ponad 50 latach od powstania, w 1848 roku, przedsiębiorstwo zostało przeniesione z Wiednia do Czeskich Budziejowic, ponieważ tam był łatwiejszy dostęp do złóż grafitu – podstawy działalności firmy. Początki działalności związane są z opracowanym przez Franza Hardtmutha ołówkiem 1500. Był on produkowany przez wiele lat i jako jeden z pierwszych w skali świata ołówków został polakierowany charakterystyczną żółtą farbą i oznaczony kombinacją liter i cyfr wskazujących na stopień jego twardości.

Co ciekawe, od 1894 roku oficjalnym symbolem marki KOH-I-NOOR stał się diament z korony brytyjskiej królowej Wiktorii. Na początku XX wieku firma ta była jednym z największych producentów artykułów piśmienniczych na świecie. Po dwóch wojnach światowych przedsiębiorstwo nie zaprzestało działalności, a jego wysokiej jakości produkty są dostępne także i na empik.com.

Elementy do szkolnej wyprawki

Polecamy w szczególności kredki, flamastry czy ołówki, które są ważnym uzupełnieniem szkolnej wyprawki każdego ucznia. Oferujemy także bloki do pasteli czy bloki do akwareli, na których powstaną nowe dzieła twojego dziecka. Flamastry dwustronne i zmywalne ucieszą nie tylko przedszkolaka, który stawia swoje pierwsze kroki na polu plastycznej aktywności. Również profesjonaliści mogą docenić jakość oferowanych przez markę kredek, ołówków, flamastrów czy pisaków. Poza tym w swoim asortymencie proponujemy pastele, farby akrylowe i inne artykuły plastyczne marki KOH‑I‑NOOR.

więcej

Podobne do ostatnio oglądanego