Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Druk dwustronny
Pobór mocy
  • więcej
Pamięć RAM
  • więcej
Pamięć wbudowana
  • więcej

Urządzenia wielofunkcyjne

Urządzenia wielofunkcyjne pozwalają zaoszczędzić przestrzeń biurową dzięki połączeniu funkcjonalności drukarki, skanera, kopiarki i sporadycznie faxu. Uniwersalność takiego sprzętu ma swoje zalety, co skrupulatnie wykorzystują producenci. W naszym asortymencie znajdują się urządzenia takich marek, jak Brother, Canon, HP, Epson, czy Xerox.

Zalety urządzeń wielofunkcyjnych

Jedną z zalet urządzeń wielofunkcyjnych jest oszczędność przestrzeni. Mimo iż sprzęty tego rodzaju nie należą do najmniejszych to zajmują znacznie mniej miejsca niż komplet samodzielnych urządzeń biurowych. To istotna cecha zarówno dla organizacji przestrzeni biurowej w firmie, jak i w domu. Drukarka, skaner i kopiarka wymagają co najmniej po jednym przewodzie zasilającym, więc kolejną zaletą urządzeń wielofunkcyjnych jest eliminacja liczby kabli. Ponadto współczesne modele są wyposażone w moduły łączności bezprzewodowej, dzięki czemu okablowanie ograniczone jest do minimum. Wśród zalet można także wymienić mniejsze zużycie energii, niższe koszty elementów eksploatacyjnych oraz aspekt ekologiczny. Mniejsza liczba urządzeń w dalszej perspektywie oznacza mniejszą ilość tzw. elektrośmieci.

Parametry urządzeń wielofunkcyjnych

Wybierając urządzenie wielofunkcyjne do biura warto zwrócić uwagę na rozdzielczość druku. W przypadku wydruku jedynie dokumentów tekstowych wystarczającym parametrem będzie już 600x600 dpi, podczas gdy druk obrazów wymaga co najmniej rozdzielczości 1200x1200 dpi. Im wyższa rozdzielczość tym wydruk jest lepszej jakości. Istotne dla eksploatacji może się okazać sprawdzenie kosztów wydruku wynikających z zastosowanych wkładów. W przypadku nacisku na pracę w trybie kopiarki lub intensywnego drukowania ekonomicznym rozwiązaniem może się okazać zakup urządzenia wielofunkcyjnego laserowego.

Wśród parametrów wartych uwagi znajduje się także szybkość kopiowania oraz skanowania. Komfort korzystania może zapewnić łączność bezprzewodowa WiFi lub Bluetooth, która pozwala na współpracę z komputerami i telefonami. Niektóre modele, jak urządzenia wielofunkcyjne marki Brother posiadają funkcję faxu. Nie bez znaczenia mogą się okazać także wymiary sprzętu.

Bez względu na to, czy szukasz urządzenia wielofunkcyjnego laserowego czy atramentowego, przejrzyj naszą ofertę. Wybierz model odpowiadający twoim potrzebom i ciesz się ergonomią swojej przestrzeni biurowej.

więcej

Urządzenia wielofunkcyjne – najczęściej zadawane pytania