Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
 • więcej
Ocena produktu
Kolor
Typ odkurzacza
 • więcej
Moc urządzenia
 • więcej
Rodzaj filtra
 • więcej
Funkcje odkurzacza
 • więcej
Poziom hałasu w dB
 • więcej
Pojemność zbiornika na kurz
 • więcej
Rodzaj zasilania
Komunikacja
Informacje dodatkowe
Materiał
 • więcej
Napięcie akumulatora
Sprzedawca
 • więcej
Zasięg
 • więcej
Reemisja kurzu
 • więcej

Odkurzacze tradycyjne

W kategorii tej znajdują się odkurzacze tradycyjne – zarówno workowe, jak i bezworkowe. Do wyboru są modele różnych producentów, m.in. Bosch, Electrolux, Philips, Blaupunkt, Zelmer czy Amica.

Odkurzacze workowe

Workowy odkurzacz tradycyjny jest wyposażony w papierowe lub tekstylne worki, w których gromadzi się zebrany przez urządzenie kurz i inne zabrudzenia. Należy regularnie kontrolować poziom zapełnienia worka i go opróżniać, ponieważ z czasem zmniejsza się siła ssania. Worki papierowe są jednokrotnego użytku. Wystarczy wyrzucić je do śmieci, co pozwala uniknąć ich otwierania oraz czyszczenia. Jest to więc higieniczne rozwiązanie, które docenią zwłaszcza alergicy. Odkurzacze z workami tekstylnymi są natomiast tańsze w eksploatacji, ponieważ można używać takich worków wielokrotnie. Konieczne jest jednak ich otwieranie i czyszczenie.

Odkurzacze bezworkowe

Bezworkowe odkurzacze zamiast worka są wyposażone w pojemnik, najczęściej wykonany z plastiku lub innego tworzywa sztucznego. Urządzenia takie działają w oparciu o technologię cyklonową, która polega na odwirowywaniu kurzu i innych zabrudzeń, a następnie ich osadzaniu na dnie zbiornika. Należy systematycznie go opróżniać i czyścić, a także kontrolować stan filtrów. Główną zaletą takich odkurzaczy jest brak konieczności wymieniania worków, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Niektóre modele działają w sposób bezprzewodowy, dzięki czemu są wygodniejsze w obsłudze.

Na co zwracać uwagę, wybierając odkurzacz tradycyjny?

Ważna podczas wyboru odkurzacza jest pojemność worka lub pojemnika. Warto zwrócić także uwagę na zastosowanie filtrów, które zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, a także neutralizują roztocza, grzyby czy bakterie.

Dobrze jest także sprawdzić, czy w komplecie z odkurzaczem zostały dołączone wymienne szczotki, co pozwoli bezpiecznie i wygodnie czyścić różne powierzchnie, w tym parkiet i tapicerkę. Istotnym kryterium wyboru powinna być również długość przewodu, aby uniknąć konieczności częstego przepinania wtyczki do innego gniazdka. Komfort pracy podniesie ponadto funkcja automatycznego zwijania kabla.

Porównaj dostępne w naszym asortymencie tradycyjne odkurzacze i wybierz model, który pomoże ci zadbać o czystość w każdym pomieszczeniu Sprawdź również naszą ofertę robotów sprzątających.

więcej

Odkurzacze tradycyjne - najczęściej zadawane pytania