Mroczna wieża - książki

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
Seria
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Seria Mroczna Wieża

„Mroczna Wieża” to bestsellerowa seria książek, których autorem jest amerykański pisarz Stephen King. Uznał on ten cykl za najważniejszy w swojej twórczości. Składa się na niego 8 powieści: „Roland”, „Powołanie trójki”, „Ziemie jałowe”, „Czarnoksiężnik i kryształ”, „Wilki Calla”, „Pieśń Susannah”, „Mroczna Wieża” i „Wiatr przez dziurkę od klucza”.

Inspiracją do powstania sagi były poematy „Ziemia jałowa Thomasa Stearnsa Eliota i „Childe Rolad to the Dark Tower Came” Roberta Browninga, trylogia „Władca Pierścieni” J.R.R. Tolkiena, a także filmy „Siedmiu Samurajów” Akiry Kurosawy oraz „Dobry, zły i brzydki” Sergio Leone’a. W 2017 roku odbyła się premiera filmu w reżyserii Nikolaja Arcela, który jest luźną adaptacją serii „Mroczna Wieża”. Na jej podstawie powstały także liczne komiksy.

„Mroczna Wieża” – powieści o przygodach Rolanda Deschaina

„Mroczna Wieża” to seria książek zaliczanych do następujących gatunków literackich – fantasy, western, horror, powieść obyczajowa i science fiction. Głównym bohaterem sagi jest Roland Deschain, ostatni rewolwerowiec, który pragnie dotrzeć do Mrocznej Wieży – mitycznej budowli, która skrywa wszystkie tajemnice o świecie. Jego najważniejszymi rekwizytami są srebrny pas, róg odnaleziony na wzgórzu Jerycho oraz dwa rewolwery.

Roland Deschain wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż po postapokaliptycznym uniwersum, przypominającym Dziki Zachód. Zamierzają go zniszczyć złowrogie korporacje – North Central Positronics i Sombra Corporation. Zachowane zostały tylko pozostałości po zaawansowanych technologicznie maszynach skonstruowanych przez ludzi.

Bohater musi zmierzyć się z wieloma niebezpiecznymi istotami, w tym wampirami, demonami i mutantami. Chce odnaleźć człowieka w czerni, który może znać tajemnicę Mrocznej Wieży. Roland w swoim postępowaniu kieruje się honorowym kodeksem nazwanym Drogą Elga. W trakcie wykonywanej misji staje przed wieloma trudnymi moralnie dylematami.

W naszej księgarni internetowej znajdziesz wszystkie książki z serii „Mroczna Wieża” Stephena Kinga. Wybierz jedną z nich, aby poznać pełne magii i niebezpieczeństw przygody ostatniego rewolwerowca.

więcej