Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Seria
Producent
  • więcej
Cena
Ocena klientów

Pierwsze klocki

Klocki są niewątpliwie zabawka, która rozwija wyobraźnię i zdolności manualne dziecka. Szeroki wybór zestawów z tej kategorii zapewni Ci możliwość kupienia takich klocków, które będą dobre dla niemowląt i większych dzieci. Jeśli chcesz wybrać klocki dla swojego dziecka lub wydaje Ci się, że mogą być one dobrym pomysłem na prezent dla najmłodszego członka rodziny, to zerknij na propozycje zestawów w naszej ofercie.

Jak wybrać odpowiednie klocki dla dzieci?

Klocki dla niemowląt różnią się od klocków dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Złota zasada głosi, że wszystkie zabawki dla najmłodszych użytkowników trzeba dopasowywać do ich wieku, umiejętności, potrzeb i zainteresowań. Zasadniczo klocki są dobre do zabawy dla dzieci w różnym wieku, ponieważ rozwijają one kreatywne myślenie, motorykę i wyobraźnię maluszków. Można się nimi bawić na szereg różnych sposobów – budując domy, mosty, drogi, a także ogrody zoologiczne czy parkingi dla resoraków. To tylko jedne z wielu propozycji zabawy klockami dla dzieci.

Z czego powinny być wykonane klocki dla niemowląt i dzieci starszych?

Klasyką w tej kategorii są klocki drewniane. Od wieków wykorzystywane są one do zabawy przez kolejne pokolenia najmłodszych. Różne kształty i kolorystyka takich klocków sprawiają, że można budować z nich różne budowle, rozwijając przy tym wyobraźnię przestrzenną dziecka.

Przy zakupie klocków drewnianych dla dzieci zwróć uwagę na to, ile elementów uwzględnia komplet i czy producent dołącza książeczkę z propozycjami do budowania. Instrukcja obsługi z pewnością niezbędna jest do tworzenia budowli z klocków LEGO Duplo, przeznaczonych dla mniejszych użytkowników. To wersja duńskich klocków LEGO, w której poszczególne elementy mają dosyć spore wymiary. Duże klocki dla dzieci powodują, że łatwiej się nimi operuje i nie ma ryzyka, że dziecko mogłoby połknąć pojedynczy element.

W tematycznych zestawach czy osobno?

Klocki dla dzieci występują w zestawach po kilkadziesiąt klocków – o różnych kolorach i wielkościach, oraz w zestawach dużych klocków, jak klocki LEGO Duplo w tematycznych zestawach inspirowanych np. ulubionymi dziecięcymi bajkami. Takie zestawy uczą prawidłowego układania klocków i w pewnym stopniu przygotowują Twoje dziecko do późniejszego konstruowanie bardziej wymagających budowli.

Jeśli masz w domu niemowlę, które już siedzi i interesuje się wszystkim, co znajduje się w jego otoczeniu, dobrym pomysłem na nową zabawkę są klocki dla niemowląt, na przykład klocki drewniane czy bezpieczne klocki plastikowe, wykonane z certyfikowanych materiałów.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz pierwsze klocki dopasowane do wieku twojego malucha. Klocki będą także świetnym pomysłem na prezent dla każdego dziecka.

więcej

TOP - najczęściej kupowane pierwsze klocki dla dzieci

TOP
Tkimport, kolorowe klocki dla dzieci figurki wzory
12 Tkimport, kolorowe klocki dla dzieci figurki wzory TK Import
0/5
20,00 zł
Promocja
24,90 zł najniższa cena z 30 dni
TOP
Quercetti, pierwsze klocki Układanka Qubo
17 Quercetti, pierwsze klocki Układanka Qubo Quercetti
2/5
87,15 zł
Promocja
77,25 zł najniższa cena z 30 dni