Filtruj
Kategorie
Marka
  • więcej
Seria
  • więcej
Format
Zadruk
Kolor
Certyfikat ekologiczny
Ocena klientów

Zeszyty szkolne

Zeszyt szkolny to jeden z podstawowych elementów szkolnej wyprawki. Przydatny jest w szkole podstawowej, średniej oraz na studiach. Wraz wiekiem ucznia i przechodzeniem do kolejnych klas, zapotrzebowanie na ilość i rodzaj zeszytów zmienia się. W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje zeszytówbrulionów dopasowanych do indywidualnych potrzeb uczniów.

Wybór zeszytu szkolnego

Zeszyty szkolne mogą mieć różne formaty, ale najpopularniejszy i najbardziej zalecany przez nauczycieli to zeszyt A5. W starszych klasach jest większa dowolność, dlatego niektórzy uczniowie wybierają także większe zeszyty A4.

Jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze odpowiedniego modelu jest jego grubość. Zeszyt może zawierać od 16 do 140 kartek. Młodsze dzieci korzystają zwykle z 16 lub 32-kartkowych zeszytów, które są dość szybko zapisywane, dlatego w roku szkolnym potrzebują ich kilka. Dzieci starszych klas używają z reguły grubszych modeli - np. 60 lub 96- kartkowych, dlatego bardzo często jeden zeszyt na dany przedmiot spokojnie wystarcza im na oba semestry.

Zeszyty dopasowuje się także do konkretnego przedmiotu. Na lekcje języka polskiego potrzebne są zeszyty w linie lub zeszyty w 3 linie dla dzieci z najmłodszych klas. Na lekcje matematyki używany jest z kolei zeszyt w kratkę. Zeszyt do chemii lub zeszyt do historii także powinien być w kratkę.

Zeszyty szkolne różnią się gramaturą papieru, a także okładką, która może przedstawiać niezliczoną ilość wzorów, dzięki którym można dobrać zeszyt nie tylko do przedmiotu, ale także do gustu dziecka.

Zeszyt do religii może ukazywać np. wizerunek Jezusa lub Matki Boskiej. Na zeszycie do biologii może widnieć mikroskop lub rysunek budowy pantofelka, a na okładce zeszytu do angielskiego mogą znaleźć np. najbardziej rozpoznawalne symbole Londynu lub flaga Wielkiej Brytanii.

Popularne marki zeszytów

W naszym asortymencie dostępne są najlepszej jakości zeszyty znanych marekZeszyty Interdruk słyną z bogatego i nowoczesnego wzornictwa. Zeszyty Oxford to z kolei doskonała jakość papieru. Śnieżnobiały, gładki papier o gramaturze 90 g/m2 gwarantuje komfort pisania, a zapisane kartki nie przebijają na drugą stronę. Marka Narcissus oferuje z kolei innowacyjne zeszyty w kropki, które idealnie nadają się prowadzenia bullet journal, czy tworzenia map myśli.

Sprawdź zeszyty w naszym asortymencie i skompletuj całą szkolną wyprawkę.

więcej

TOP - najcześciej kupowane

zobacz wszystkie
TOP
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę, UV
2 Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę, UV Interdruk
4.6/5
3,49 zł
Promocja
7,47 zł  najniższa cena
TOP
Kołobrulion w kratkę, B5, Coolpack pastel, fioletowy
7 Kołobrulion w kratkę, B5, Coolpack pastel, fioletowy CoolPack
4.8/5
26,99 zł
Promocja
28,27 zł  najniższa cena
26,85 zł
TOP
Zeszyt A5, 16 kartek w kratkę, UV, Puppy Sign
9 Zeszyt A5, 16 kartek w kratkę, UV, Puppy Sign Interdruk
4.8/5
1,49 zł
Promocja
5,49 zł  najniższa cena
TOP
Zeszyt A5, 32 kartki w kratkę, UV
14 Zeszyt A5, 32 kartki w kratkę, UV Interdruk
4.8/5
2,49 zł
Promocja
5,99 zł  najniższa cena
TOP
Planer Finansowy, Budżet Domowy, Oszczędności
16 Planer Finansowy, Budżet Domowy, Oszczędności Zanotuj Mnie
4.8/5
22,58 zł
Promocja
20,64 zł  najniższa cena

Dowiedz się więcej na temat zeszytów szkolnych i powrotu do szkoły

Wszystkie artykuły

Podobne do ostatnio oglądanego

Zeszyty – najczęściej zadawane pytania