Komiksy i książki Warcraft

Filtruj
Kategorie
Wybrani autorzy
  • więcej
Seria
Wydawnictwo
Cena
Ocena

Warcraft - książki i komiksy

W kategorii tej znajdują się książki z serii Warcraft i World of Warcraft. Są to powieści, opowiadania oraz komiksy, których fabuła jest osadzona w świecie bestsellerowych gier komputerowych MMORPG wytwórni Blizzard Entertainment.

Do tej pory ukazało się kilkadziesiąt tytułów książek, w tym „Ostatni strażnik”, „Durotan”, „Dzień smoka”, „Cisza przed burzą”, „Fale ciemności”, „Przebudzenie cieni”, „Kronika” czy „Sylwana”. Książki World of Warcraft po polsku ukazały się nakładem m.in. Wydawnictwa Insignis, Wydawnictwa Isa, Wydawnictwa Egmont, Wydawnictwa Fabryka Słów czy Wydawnictwa Helion.

World of Warcraft – książki fantasy o wojnie i magii

Akcja książek World of Warcraft rozgrywa się w rozbudowanych światach, w tym Azeroth, Draenor, Pandaria, Eastern Kingdoms czy Kalimdor. W krainach tych toczą się zawzięte walki o wpływy, władzę czy dobra materialne pomiędzy ludźmi i różnymi fantastycznymi postaciami. Są nimi m.in. elfy, orkowie, smoki, krasnoludy, nieumarli, taureni, gobliny czy gnomy.

Książki w świecie Warcraft ukazują najczęściej motyw wojny, poświęcenia, zazdrości, walki o przetrwanie, zemsty, niepohamowanej chciwości, śmierci i pożądania. Bohaterowie często zawierają sojusze oraz obmyślają przebiegłe spiski. Książki o World of Warcraft przybliżają ich cechy charakteru, pochodzenie, tajemnice z przeszłości i wydarzenia, które wywarły wpływ na obecne decyzje oraz tożsamość.

Komiksy Warcraft, albumy i książki poradnikowe

Na rynku wydawniczym pojawiły się również osadzone w świecie Warcraft komiksy i albumy, które ukazują uniwersum World of Warcraft za pomocą atrakcyjnych grafik, ilustracji i zdjęć. Do wyboru są także poradniki dla graczy. Zawierają one praktyczne informacje, dotyczące m.in. konfigurowania postaci czy pomnażania zasobów naturalnych.

Zobacz, jak wiele ciekawych książek o świecie Warcraft znajduje się w naszym asortymencie. Znajdź wśród nich pozycję, która cię zainteresuje.

więcej