Filtruj
Kategorie
Marka
  • więcej
Typ basenu
Pojemność
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Cena produktu
Ocena

Baseny ogrodowe

Basen ogrodowy o stabilnej konstrukcji do postawienia w ogrodzie  umożliwia zabawę i relaks dla całej rodziny. W naszej ofercie znajdują się baseny oraz akcesoria znanych marek, np. Bestway, Intex, SunClub, Avenli, VidaXL.

Trwałość basenu ogrodowego

Producenci zapewniają stabilność konstrukcji basenów ogrodowych opartych na stelażu. Trwałość basenu rozporowego uzyskuje się m.in. poprzez dodanie dmuchanych pierścieni, zagłówków czy wykorzystanie mocnego materiału tworzącego ścianki. Ponadto wielowarstwowy materiał PCV wzmocniony jest siatką zabezpieczającą przed przebiciem. Producenci zamiennie wykorzystują także gładkie i elastyczne tworzywa winylowe, odporne na uderzenia i pęknięcia.

Akcesoria do basenów ogrodowych

Niektóre duże baseny ogrodowe wyposażone są w pompę filtrującą, umożliwiającą utrzymanie czystej wody. Ponadto do zestawu może być dołączona łatka naprawcza, na wypadek uszkodzenia materiału. W komplecie zazwyczaj można znaleźć także tłokową, dwukierunkową pompkę do basenu, umożliwiającą szybkie jego pompowanie. W basenie dla dzieci zaś mogą znajdować się wbudowane w ścianki otwory na napoje.

Rodzaje basenów ogrodowych dla dzieci i dorosłych

Baseny rozporowe są z reguły tańsze, mają mniejsze rozmiary i najczęściej okrągły kształt. Mogą z nich korzystać również dzieci. Baseny dla dziewczynki lub chłopca są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i dodatkowo są ozdobione postaciami z bajek. Niektóre modele zostały wyposażone również w dmuchaną zjeżdżalnię, daszek czy palmy.

Duży basen rozporowy nie posiada metalowej konstrukcji, dlatego też jest łatwiejszy do rozłożenia niż basen oparty na stelażu. Duże baseny, np. Intex są w stanie pomieścić nawet 12 osób.

Model stelażowy ma solidną konstrukcję, jest droższy i zarazem bardziej wytrzymały. Ponadto basen prostokątny oparty na stelażu jest w stanie pomieścić większą liczbę osób. Ze względu na swoje rozmiary może wymagać także zamontowania antypoślizgowej, posiadającej poręcze i punkt podparcia drabinki do basenu.

Środki do czyszczenia basenów oraz akcesoria basenowe

W naszej ofercie można znaleźć również chemię basenową, m.in. przyrządy do czyszczenia oraz środki czystości przeznaczone do basenów ogrodowych. Oprócz tego dostępne są także akcesoria basenowe, takie jak pompki lub panele do podgrzewania wody, pokrywy czy maty.

Zapoznaj się z naszym asortymentem basenów ogrodowych i wybierz model do swojego ogrodu.

więcej

Baseny i akcesoria

TOP

Akcesoria i czyszczenie

Zobacz wszystkie

Baseny ogrodowe – najczęściej zadawane pytania